aia bljää sa nahka teed!

Peale selle, et ma täna öösel nägin unes, kuidas üks jahimees “ravis välja” taimetoitluse (tegi mingi geneetilise uuringu, et millal loom ise ära sureks ja 20 minta enne seda lasi ta maha) ja seda, et ma hakkasin lesbiks ja nii nii nii väga armastasin oma prutat, siis also nägin ma unes, et ma tahtsin osta lambanahka, aga see maksis 200 eurot!

Hakkasin siis googeldama ja no tule mulle jumal appi, miks neid nahkasid nii palju erinevaid on? Näiteks selline pood nagu Lambanahk, müüb lambanahkasid beebidele. Mille poolest need erinevad lihtsalt tükikesest pehmest lambanahast?

Vähe sellest, et neil on neid tavalisi lambanahatükke (kolmes erinevas mõõdus) saab nende käest ka spetsiaalseid tükke, mis käivad vankrisse ja turvahälli ja soojakotte jne. Kas neid oleks ka siis vaja? Kas neid asju muidu vankriga kaasa ei tule? Mina tahtsin oma lambanahka moosese hälli panna, mitte kelgule vms :D Oeh. Igatahes seal maksab M suurus(80-87cm) lambanahka 44 euri, L suurus(88-100cm) 49 euri ja XL(100-110) 57 euri.

Teine koht, mis silma jäi oli Lambawärk.ee. Neil on ikka kõvasti kallimad hinnad, aga see jutt nende kodulehel on küll armas:

Me ei kasvata lambaid nahamüügi eesmärgil. Enamus nahku pärineb umbes 1-aasta vanustelt oinastelt, kes on liikunud toiduahelasse, hädatapu loomadelt või loomulikul teel vanaduse tõttu lahkunult loomalt. Oinaid ei ole traditsioonilises talupidamises võimalik kaua alles hoida. Vajaminevad toimingud on tehtud kodus ning järgime selle juures kõiki väärikuse reegleid. 

Kui mul raha nagu raba oleks, siis ma telliks oma naha küll sealt. Hinnad hakkavad 70st eurist, aga no seal on ka palju ilusamad nahad, kui lihtsalt valge või kollane nahatükk.

Selline maksab näiteks 80 eur.

Selline, mis meenutab natsa lahti lõigatud Kurge aga 85 eurot. Hingehind :((

Ja lõpuks veel selline Käsitööpood, kus on peale nahkade ka puust naljakad lambad :D

                                               Sellised maksavad neil 26 euri.

50 eurine lambatoolike :))

Igatahes, inimesed, kes omavad kodus lambanahka. Kust saite? Palju maksis? Kõlan nagu ment, aga ootan vastuseid!

Advertisements

Tagged: ,

18 thoughts on “aia bljää sa nahka teed!

 1. müü 5. sept. 2013, 6:50 e.l. Reply

  Turult, ~20€

 2. Käts 5. sept. 2013, 6:52 e.l. Reply

  Poolast saab odavalt, aga sa sinna vist ei lähe :D

 3. nahka teed 5. sept. 2013, 6:53 e.l. Reply

  Mina olen alati laatadelt ostnud .. ja mitte kohe alguses, vaid siis kui hakkab juba laat ära vajuma, sest siis saab hinda ka kaubelda…

 4. Jane 5. sept. 2013, 6:54 e.l. Reply

  See pisike valge 26 eurine on ju päris nummi hälli või vankrisse panekuks. Suurem vist jääks lausa liiga ette.

 5. Karinee 5. sept. 2013, 7:00 e.l. Reply

  Meie enda oma saime kingituseks, ka selline suur ja mõnus, valget värvi. Küll aga kinkisime ka ise sõpradele, krooni ajal veel, siis oli hinnaks 500 krooni. Ja ostukohaks oli siis Raekojaplatsil olev turg. Kusjuures, ma olen alati arvanud, et seal on ainult hingehinnad, kuid lambanahad on seal kohati isegi väga väga mõistliku hinnaga. Mis ma aga kindlasti ütlen, kui lambanahk meil on vajanud hooldust. Kammimist jms. Meil on muidugi see ka põrandal, riidekapi ees. Aga tunne on mõnnar kui valid riideid kapist välja ja samal ajal varbad saavad olla nagu pilvepadjas. :)

 6. Andra 5. sept. 2013, 7:06 e.l. Reply

  Ma sain enda ehtsa musta lambanaha Hiiumaalt sealsest villavabrikust 50€ eest. Ja noh, kui võrrelda lambanahk.ee tükikestega, siis minu oma on ikka suurem. Vankrisse ja kelgu peale, ega ma rohkem ei mõelnudki. Ja kui väga vaja on, siis alati saab soojakoti juurde osta :)

 7. minni 5. sept. 2013, 7:28 e.l. Reply

  2011 suvel ostsin ka postituses mainitud Käsitööpoe ‘parajaks’ lõigatud lambanaha 25€ eest. võtsin pruuni värvi, et oleks väikelapse lagastamisele võimalikult vastupidav. nahk töötas hästi nii voodis, kärus kui põrandal ning näeb endiselt väga mõnus välja, arvan, et peaks veel lapse või paar rõõmsalt vastu :)

 8. Karin 5. sept. 2013, 8:12 e.l. Reply

  ostsin cherry’st, näeb hea välja aga lambahais on tugev küljes :D ma loodan tuleb tuulutades välja, sest seda ei tahaks beebi külje alla küll panna kui ta nii tugevasti lõhnab :/

 9. Kärt 5. sept. 2013, 8:35 e.l. Reply

  Mina sain kingituseks :) Ja täitsa tavaline suurem lambanahk, sobis vankrisse talvel hästi keerasin ääred alla ja beebi oli nagu väikese lambakookoni sees :)
  Ja lambalõhn läheb ära küll, kui lasta tuulutada ;)

  Ehk tahab keegi sulle katsikuks kinkida selle ;) Avalda soovi.

 10. Luur 5. sept. 2013, 8:37 e.l. Reply

  Cherrys praegu tavalise lamba nahad ja zizu pakkumiste lehelt meriinovillast vaibad soodsa hinnaga. Igalt poolt ostetuna tuleb see lõhn välja, igas kodus erinevalt-seda mõjutab toa temperatuur ja niiskustase kodus. Aja jooksul see lõhn kaob :) ! Beebidele vankris küll ideaalne, talvel hoiab sooja ning suvel beebs ei higista vankris kui nahk on all :)

 11. AbFab 5. sept. 2013, 8:53 e.l. Reply
 12. Ly 5. sept. 2013, 9:05 e.l. Reply

  Ma ostsin lambavilla koti Rakvere põhjakeskusest ja 38 eur oli :P

 13. Kelly K. 5. sept. 2013, 10:53 e.l. Reply

  Avinurme tünnilaadalt 40 euroga :). Selline mõnus pehme, valge ja pruuniga. Soovitan laatadel käia ja silmad lahti hoida :).

 14. Edith. 5. sept. 2013, 6:41 p.l. Reply

  laatadelt olen saanud, aga mitte ise ostnud.. on mulle ostetud ja seega ei tea hinda

 15. Leila Janno 5. sept. 2013, 7:39 p.l. Reply

  Kuressaare laadalt ostsin ja sain mingi 500 krooniga. Hästi ilus ja suur oli.. seni kuni mu koer sinna peale kakas ja ma ilma mõtlemata lambanaha pesumasinasse panin. Nüüd on mul kivikõva nahatükk, mis ei sobi isegi põrandale. Juhhei :P

 16. Kats 6. sept. 2013, 11:43 e.l. Reply

  Paluks parooli :-)

 17. Kärt 6. sept. 2013, 6:20 p.l. Reply

  Lambanahka tohib pesumasinas pesta, aga ilma pesupulbrita, kõige nõrgema pesu peal ja ilma kuivatuseta (kui võimalus, siis panna pesumasinal selle käsipesu variandi peale).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: