kõik, mida pead teadma siilide voodipesust

Pole saladus, et mulle meeldivad loomad. Suur oli minu põnevus, kui avastasin, et osta.ee MÜÜB SIILE!

Tore on ka see, et siilimüüja on võtnud vaevaks ka inimesi siilide teemal harida. Et see kogu info internetiavarustes kaotsi ei läheks, siis jagan ka teiega natuke teadmisi siilidest, mille võrra ma tänu sellele kuulutusele targemaks sain. Samas võib ka olla nii, et see info käib selle konkreetse, müügis oleva siili kohta.

Needles nad ei ole nii suur ja turris, nagu vennad – kui sa oled ammu tahtnud siili võtta, aga oled kartnud, et ta on sama suur ja turris, kui su vend, siis fear no more! See siil on igatahes väiksem ja mitte nii turris, kui mõni vend.

Siilid – soojust armastav olendid, ja mugav temperatuuril 20’C-25’C, temperatuur langeb alla 15’C siil saab hibernate – Seda soovitan vältida, et su siil shut down’ile läheb, seega hoia oma siili soojas!

Söö kvaliteetne kuiv kassitoit (mõnikord veega niisutatud) ja konserve, köögiviljade ja puuviljade, liha (keedetud kana, küülik, kalkun, vasikaliha, lõhe, keedetud vutimunadega nende kestad, putukad (kilgid, teod, tõugud, bloodworms, vihmausside ja mealworms), madala rasvasisaldusega kodujuust- Tubli siilimüüja muretseb ka siiliomaniku tervise pärast. Just seetõttu soovitab ta omalt poolt mõnd toiduainet, mis võib sulle mokkamööda olla. Et sa elaks kauem ja saaks kauem oma siili armastada!

Aafrika pügmee siilid – Suur, kuid mõnikord saavad mööda ka loomad suurem kui ise – See on ilmselge hoiatus, et valvesiili sellest isendist ei saa. Ta on küll suur, aga on olnud juhtumeid, kus temast saavad mööda siilist endast suuremad isendid. Arvatavasti need turris suured vennad…

Siilid tavaliselt esitada puuris või puuri merisigade / küülik põrand peab olema jäik, ei silma – Täiesti kena soovitus müüja poolt. Juhul, kui sa tahad oma siili külalistele esitada, siis tee seda jäigas, silmadeta puuris. Ma usun, et see on üks nendest soovitustest, mis kehtib vaid sellele konkreetsele siilile, mitte kõikidele, sest tundub üsna spetsiifiline soov, kuidas esitletud saada.

Nagu kasutada saepuru allapanu– See siil on üks multifunktsionaalne loom, sest teda saab kasutada ka saepurulaadse allapanuna! Mõelge, milline talent!

Magada nagu siilid uru, sest see on hein või põhk, mõnikord panna lapiga – Esimene lause pool on jälle soovitus uuele siiliomanikule – maga nagu oma siil, siis saate kiiremini südamesõbraks. Alla pane hein või põhk. Miks mitte ka siil ise, sest ka teda saab kasutada ju allapanuna. Aga kui siil teeb pahandust, siis panna niiske lapiga hea obadus. See disiplineerib teda.

Voodipesu vahetatakse üks kord nädalas – Jällegist väike kodundusnõuanne siilimüüjalt.

Kõik nüüd endale seda glamuurset siili ostma! Ja muidugi vabandan ette, kui olen endale teadmata laimanud kas siili või müüjat. ANDESTUST!

 

Tagged: , ,

17 thoughts on “kõik, mida pead teadma siilide voodipesust

 1. Liis 18. sept. 2013, 2:09 p.l. Reply

  Tõusiilid :) http://chessalberto.com/

  • Mallukas 18. sept. 2013, 3:05 p.l. Reply

   tahaks endale ka siili :(

 2. jaanaka 18. sept. 2013, 2:14 p.l. Reply

  Ma naersin nii valjult ja ebaviisakalt selle üle, tunnis!!!:(

 3. Ethel 18. sept. 2013, 2:24 p.l. Reply

  Geniaalne! :D

  Aga muidu saab siile osta Zooplanetist, 174 euro eest :D

  • Mallukas 18. sept. 2013, 2:30 p.l. Reply

   issand, mis röövimine :D

 4. Keiu 18. sept. 2013, 2:30 p.l. Reply

  kõige parem on kuulutuse all kommentaar,et paluks venekeeles ka ,siis saavad tteised ka aru mis kirjas on :D külas nagu oleks müüja kohutava vea teinud, et eestikeeles kirjutas :D krdi sibulad ikka

 5. zyx 18. sept. 2013, 2:52 p.l. Reply

  Keiu, võõrkeeli võiks osata ja venekeelne tekst oli arusaadavam kui see google translate. Ema on sul sibul!

 6. Mac 18. sept. 2013, 3:07 p.l. Reply

  Võiks ju loota, et olen nüüdseks õppinud, aga ei… Ikka oli vaja Su blogi avalikus kohas (tänaval) lugeda. Great choice! Tulemus: yx idikas on tänavanurgal nina telefonis ja kõõksub naerda :/

 7. Helen 18. sept. 2013, 4:07 p.l. Reply

  Ma pole juba tükil ajal niimoodi südamest naernud, et pisarad silmas. Jumal tänatud, et ma sellega last üles ei ajanud. Aitäh selle kuulutuse nö tõlkimise eest.

 8. Mia 18. sept. 2013, 5:47 p.l. Reply

  Ma ka naersin pisarateni ja valju häälega. Aga ühes kohas tundus mulle, et hoiatatakse pigem selle eest, et siil kasvab suuremaks kui sa ise. Oled ikka valmis selleks?

 9. Ade 18. sept. 2013, 6:03 p.l. Reply

  Ma olen juba mõnda aega omale aafrika kääbussiili tahtnud, aga no, selle müüja käest saab ju lausa superdiili!

 10. tr 18. sept. 2013, 10:54 p.l. Reply

  Korterikaaslane tuli just mu hüsteerilise naeru peale küsima kas kõik on ikka korras. Ma pole kindel. :’D

 11. I 19. sept. 2013, 8:17 e.l. Reply

  Tekst on päris hea:D
  aga haige, et inimesed sellega tegelevad. Mis mõttes siilide müük??? Siil on metsloom ja niimoodi see peakski jääma. Inimesed on ikka peast põrunud. Kodustame muudkui aga loomi, kes on metsikud ning sööme üha rohkem uusi põnevaid loomakesi. Nojaaa…

 12. Siku 19. sept. 2013, 3:07 p.l. Reply

  Appi, ma kihistasin ka üle pika aja nii, et silmad märjad :D

 13. Kana 19. sept. 2013, 6:06 p.l. Reply

  aga niii nunnu! :D

 14. liliatessie 19. sept. 2013, 9:18 p.l. Reply

  Kolmandat korda lugesin ja ikka naersin südamest :)

 15. Pille 21. sept. 2013, 9:04 e.l. Reply

  See on meie google translate,mis nii tõlgib:D aga iseenesest väga hea:D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: