kopp nii kohutavalt ees

Ei, mitte lapsest. Hoopis sellest, et viimased kuus päeva on mu parem meelekoht NII RÄMEDALT valutanud ja see läheb iga päev aina hullemaks. Päeva jooksul on umbes tund aega heal juhul kokku, kus ei tahaks endale morfiini silmamunasse süstida ja ma ei saa aru millest see tuleb?!

Parematel hetkedel on tunne, nagu keegi oleks mulle kurikaga vastu pead löönud, halvimatel selline, nagu keegi taoks kurikaga roostes naela mulle pähe.

Ma ei taha mingisuguseid ravimeid ka võtta, kuigi paratsetamooli nagu lubatakse. Ma olen seda paar korda võtnud ka, kohe peale imetamist, siis kui Mari mingi tunde veel jutti magab. Aga no EI LÄHE paremaks. Üritan siis igasuguseid teesid juua, aga reaalsuses aitab ainult see, kui ma Mariga koos magan, sest siis ma ei pea seda põrgupiina tundma.

Reaalselt masendab nii ära. Tahaks ka ju normaalselt olla ja elada ja witnessida Mari kasvamist, aga selle asemel pean pead valutama. KOGU freaking AEG!

Kardo on ka täna terve päeva männikul asjatanud ja ma ei oska nagu kuidagi ollagi. Isegi süüa ei taha, sest nii hirmus valus on. Pesu ka ei taha kuivama panna, sest nii valus on! Teed ei taha keeta, sest nii valus on. Kassidega ei taha mängida, sest nii valus on. Ainult Mari tahan kaissu võtta ja temaga põõnata, sest siis on normaalne. Selle hetkeni, kuni ärkama peab.

Oeh.

Tagged:

35 thoughts on “kopp nii kohutavalt ees

 1. Oksana 23. okt. 2013, 6:17 p.l. Reply

  Mul pärast sünnitamist valutas ka pea ja käis kohutavalt kombel ringi, nii kui vähegi liigutasin. Tuli välja, et mingi ainepuudus, võtsin paar kuud vitamiine ja juba paari nädalaga läks paremaks. Ehk ka organism nõuab midagi?

 2. kristel 23. okt. 2013, 6:18 p.l. Reply

  soovitan co codamoli väga hästi aitab peavalude vastu :) peale sünnitust olid samad mured :(

  • Meriene 23. okt. 2013, 6:45 p.l. Reply

   Mina soovitan igaks juhuks midagi muud. Ükskõik, mida muud. Co-codamol võib muidu ehk isegi aidata, aga imetavale noorele emale ei julgeks seda küll pakkuda. Igaks juhuks kontrollisin ka juba oma fakte – kodeiin imendub rinnapiima ning kuna see opiaatide hulka kuulub, siis Marist vast nõnda noorelt ka sõltlast teha pole mõtet. Better safe than sorry.

   Tegelikult on co-codamol üleüldse selline asi, mille puhul, kallid inimesed, tasub kindlasti infolehte lugeda. Selline asi ilmselt ei tohiks tegelikult käsimüügis olla, kuid on jäänud mulje, et ka arstid seda üsna kergekäeliselt soovitavad (üleüldisema haiguslooga kooskõlastamata, näiteks). Valu vastu võib aidata küll, aga taaskord, better safe than sorry.

   Aga oma aastatepikkuse migreenikogemusega soovitaks, et helista kas või perearstile ning lase endale midagi välja kirjutada, mis valu kiirelt ja korralikult ära võtaks, kuid oleks imetamise ajal lubatud ning sulle endalegi väiksemate võimalike riskidega. Xefo rapid ehk? Ega mingisugust maailmatumalt ideaalset imerohtu olemas ei ole.

   • BP 23. okt. 2013, 9:30 p.l.

    Xephorapid samuti väga kange ja ei sobi imetavale emale. Seda ei soovitata isegi naisele, kes alles püüab rasestuda.

   • Oimakas 24. okt. 2013, 4:43 p.l.

    lugesin ka seda co-codamoli infolehte nüüd internetist ja tundub täiesti arvestatav mürk olevat :S eriti pikk nimekiri sellest, mida ei tohi teha ja mis või juhtuda.

   • Gerlyn Talvik 24. okt. 2013, 6:09 p.l.

    Mina olin enne rasedust ja nüüd raseduse ajal samuti hädas hirmsate peavaludega. Samuti vererõhuga. Kuu või kaks tagasi rääkisin arstile, et pea ikka jubedalt valutab, magada tahaks ainult. Tema kirjutas mulle paberile, et ma võin peavalu puhul võtta nt: co-codamoli, panadamol (oli vist selle nimetusega) extra ja efferagani.

 3. mina 23. okt. 2013, 6:21 p.l. Reply

  Mul tekkis peavalu kuna polnud piisavalt magada saanud.. nii ma siis magasin plikaa igal võimalikul ajal ja mingiaeg läks paremaks :-)

 4. k2tsuu 23. okt. 2013, 6:21 p.l. Reply

  Äkki on see mingi vitamiini puudusest.. Imetamisega saab Mari kõik paremad palad endale ja sulle ei jää suurt midagi.. Nii et võid proovida, äkki sul veel rasedusest alles mingeid?

 5. Jana 23. okt. 2013, 6:30 p.l. Reply

  Mõnel tekib müstiline peavalu lapse kandmisest. Tegelikult enamusel tekib selja või kaelavalu aga nii mõnelgi tekib hoopis peavalu. Sel juhul on füsioterapeudid soovitanud iga päev teha 15 kätekõverdust, et tugevdada õlavöödet. Nii mõnelgi on aitanud-nii et hakka pumpama :)

 6. IRW 23. okt. 2013, 6:40 p.l. Reply

  Aga äkki vererõhk hoopis jukerdab? Küsi arstilt mis seis olla võib, valu taluda ei ole normaalne.

 7. Pille 23. okt. 2013, 6:50 p.l. Reply

  Minul olid ka imetamise alguses pöörased peavalud. Tuli välja, et kuna organism vajab piimatoodanguks ohtralt vedelikku, siis mulle endale jäi väheks. Kohe kui hakkasin rohkem vett tarbima, sain valudest vabaks. Nii et see on ka üks variant.

 8. kriss 23. okt. 2013, 6:51 p.l. Reply

  Vitamiinid omavad meie kehas tähtsaid ülesandeid ning ülemanustamisel kõrvaltoimeid. Lihtsalt riiulile jäänud preparaate vast pole mõtet niisama võtta. Ilmselt ei tee ei head ega halba.
  Pöördu arsti poole. Temal vast kõige suuremad kogemused ja teadmised. Valu ei tohiks keegi kannatada, kurnab sinu organismi ära.
  Paratsetamool täiskasvanule kahjulikum kui lapsele, aga ega vist suurt valu ei leevenda.
  Loodan, et varsti tunned end taas hästi!

 9. Peavalu 23. okt. 2013, 6:54 p.l. Reply

  Enne kui magama jääd (või Mari kaissu põõnama lähed) tee jääkülma käterätiku kompressi. See päris ära ei võta (mul vahel võtab) kuid leevendab oluliselt! :)

 10. merka 23. okt. 2013, 7:45 p.l. Reply

  Hea noor ema! Kõigepealt helista arstile, sest valu on orgnismi viis näidata,e t miski on jamasti. Eelpool kirjutatu võib tõsi olla, et vitamiini v vedelikupuudus, aga targem oleks sellise asja korral siiski oma ala spetsialistiga rääkida. Helista kohe homme hommikul. Aga vedelikku võiksid tõepoolest tarbida poole rohkem, kui tavaliselt. Loodan väga,e t peagi su vaevused kaovad. Endal oli peale sünnitust 2 nädalat hääl ära ja kurk kähe, aga see oli 36 tunnisest hingamismaratonist :D enne, kui lapse kätte sain.

  • liis 23. okt. 2013, 8:44 p.l. Reply

   Praegu on liikvel viiruslik meningiit. Kui peavalu on ebanormaalselt valus ja kestab, peab arsti juurde minema. See ei ole normaalne :(

 11. Ty 23. okt. 2013, 8:49 p.l. Reply

  Kusjuures käisin hiljuti ühe arsti seminaril, kus ta jõudis järelduseni (läbi väga-üli-mega-tehnilise kirjelduse), et vesi on imerohi mis aitab kõige vastu. Ka peavalu vastu. Mul on ka migreenid suht sagedased külalised ja iga kord ka haiglalaks. Hakkasin siis ise proovima, et nagu tunnen peavalu tulemas, nii kohe joon ära pool liitrit kuni liiter vett. Minul toimib – 15 minutit ja on valu läinud. Migreeniga otseselt ei ole proovinud, kuna pole enam ka hooge olnud, kuid pingepeavaludega aitab küll. kindlasti ei võta see tükki küljest – nii et proovi julgesti! Ja NB! peab olema mullita vesi – kui kraanivesi ei kannata, siis kasvõi mullita pudelivesi!

  • Gertu Saareli 23. okt. 2013, 9:21 p.l. Reply

   Mina käisingi oma peavaludega perearsti juures. V6ttis vereproovi ja ütles, et veri korras. Käskis mul palju juua ja süüa just seda mille isu on aga normaalses koguses. Ja ütles, et see arvatavasti sellest, et ma ei puhka ennast välja. Nii hakkasingi koos lapsega kell seitse magama minema, et mitte peavalusid taluda kui laps öösel mitu korda ärkab ja süüa n6uab.

 12. AK 23. okt. 2013, 9:19 p.l. Reply

  Senikaua kuni sa pole arstiga rääkinud joo palju palju vett, vedeliku puudus organismis võib tõesti viia peavaludeni. Selle juhtumiseks ei pea sugugi imetav ema olema. Aga kõige parem soovitus on ikkagi arstiga rääkimine, nemad on ikka targemad kui meie siin.

 13. Kertu 23. okt. 2013, 9:26 p.l. Reply

  Mina soovitaks ka vett juua rohkem. Sa imetad last, seega vajad oluliselt rohkem vedelikku. Veepuudusest aga tekivad päris kõvad peavalud, olen ise kogenud.

 14. Kaia Kersti 23. okt. 2013, 9:37 p.l. Reply

  Mu sõbrants kasutab oma migreenihoogude leevendamiseks vietnami salvi näiteks. Pidavat täitsa imerohi olema.

 15. K 23. okt. 2013, 9:53 p.l. Reply

  Mitu paratsetamooli tavaliselt võtad? 1? Võid võtta julgelt 2*500 Paracetamoli, see peaks aitama. Ka rasedad võtavad vajadusel 2*500.

 16. Liisa 23. okt. 2013, 10:11 p.l. Reply

  paracetamol ja ibuprofen koos aitavad, üksi mitte nii väga.. st john’s ambulance meedik soovitas, töötab mul

 17. Una 23. okt. 2013, 10:52 p.l. Reply

  Mul oli ka kunagi mitu nädalat kestev peavalu ja ei saanud aru millest. Nii valus oli, et sain ainult põrandal maas olla ja isegi hingata ja mõelda oli valus. Aga siis kuulsin kusagilt, et peavalu võib tähendada seda, et prille on vaja. Läksingi silmaarsti juurde ja sain oma esimesed prillid! Valu haihtus kohe, kui prille hakkasin kasutama.

  • Mallukas 24. okt. 2013, 10:34 e.l. Reply

   Mul on prillid. Miinus kuus on mu silmad, ehk siis poolpime olen nagunii :D

 18. tere 23. okt. 2013, 11:03 p.l. Reply

  Mine palun arstile, mitte ära taaskord küsi siin nõu, oma terviseprobleemidele :) Muretseme ju kõik Sinu pärast ikka! Kiiret tervenemist!

 19. ann 23. okt. 2013, 11:41 p.l. Reply

  mina soovitaks tablade asemel hoopis palju vett juua ja ehk ka magneesiumi (Kelasin) võtta.

 20. X 24. okt. 2013, 1:06 e.l. Reply

  mina just siin vaevlen nädal aega retside peavalude käes. üks öö käis kiirabi ja alles eile veetsin öö mustamäe emos.. tehti peaaju uuring ja kõik muu kraam aga selgus, et midagi ei ole, et pidavat liikuma viirus ka mis on jõõhkrate peavaludega. praegu söön rohtu ja olen kogu aeg pikali.. aga veits on juba parem.. aga ka.. jubedalt valutas ja ÜLDSE kordagi üle ei läinud, isegi kui valuvaigistit sõin.
  ma olen kindel, et sul on lihtsalt mingi kergem asi, aga mine kindlasti arsti juurde, siis on endal kindlam olla:)

  • Liisi 24. okt. 2013, 1:31 e.l. Reply

   Ma tavaliselt ei kommenteeri, aga hetkel neid kommentaare siin lugedes tundsin, et pean arvamust avaldama. Nimelt saan mõistusega võttes aru küll, et kõik kommenteerijad soovivad head, aga samas häirib tohutult üleüldine suhtumine nagu Mallu oma terviseprobleemidele siit vastuseid otsiks, ilma arstiga suhtlemata. Mallu on muide tark ja olen täiesti kindel, et ega ta mingeid ravimeid siinsete soovituste põhjal võtma ei hakka ning kindlasti on ta ka arstiga juba suhelnud või on see tal plaanis.

   • Mallukas 24. okt. 2013, 10:33 e.l.

    Jah, Liisi. Ma tõepoolest ei kirjuta siia sellest lootuses, et keegi mulle nüüd 100% adekvaatset nõu annab. Arstiga olen suhelnud küll, aga tema ütles ka, et joo palju vedelikku ja puhka ja kui üle ei lähe mõne aja jooksul, et siis vastuvõtule läheksin.

  • Mallukas 24. okt. 2013, 10:34 e.l. Reply

   Eks ma mingi aeg lähen, praegu arvas arst, et võiks niisama puhata

 21. Viktoria 24. okt. 2013, 11:07 e.l. Reply

  Mul oli paar aastat tagasi sarnane peavalu. Ma ei tea, kas sul valutab ainult parem meelekoht, aga tookord kestis minu peavalu ligemale kuu aega, valutas samuti ainult üks pool ja juba käisin isegi aju tomograafiat tegemas, et veenduda, et mul seal midagi tõsisemat ei ole. Lõpuks selgus, et see pingepeavalu tulenes hoopis räigest magneesiumipuudusest. Magneesium väidetavalt kontrollib lihastööd ja selle puudus tekitab krampe, sarnaselt jalgades tekkivatele krampidele võivad taolised magneesiumi puudused krambid tekkida ja pealihastesse. Mu peavalu taandus pärast nädalast magneesiumikuuri.

 22. Lilia Roos 24. okt. 2013, 12:00 p.l. Reply

  TERE! TÄPSELT SAMASUGUSE MEGARÄMEDA PAREMA MEELEKOHA VALUGA KÄISIN RASEDUSE ALGUSES ERAKORRALISES JA ARST ÜTLES, ET SEE TINGITUD LIIGMADALAST VERERÕHUST…RAVIKS KOHVI, COCA-COLA JA PALJU VEDELIKKU (VETT). EHK AITAB?! EDU

 23. V 24. okt. 2013, 1:51 p.l. Reply

  piisavalt vedelikku (puhast gaasita vett, mitte mingeid limpse), nii palju und kui v6imalik ja 6lavöötme/kaela lihaste venitamist-l6dvestamist. kui midagi ravi vajavat pole v6i mineraalainete puudust, siis peaks abi olema.

 24. V. 24. okt. 2013, 2:22 p.l. Reply

  Tead mul valutas ka pea rõvedalt raseduse viimased kaks kuud ja pärast sünnitust ka umbes kaks kuud. Kusjuures elusees pole mul enne pea valutanud, va pärast pidu :)
  Mul aitas Coca Cola, nii imelik kui see ka ei tundu, jõin pool purki ära ja voilaa valu kadunud. Tasub proovida.

 25. Külli-Carmen 24. okt. 2013, 10:48 p.l. Reply

  Mina, kui mitte kunagi rase olnud, tahtsin öelda, et nii jube kui see ka ei ole , coca-cola tõesti aitab peavalude vastu. Parim sõbranna, kellel on mega hullud migreenid, hoiab just coca-colaga neid valusi ära. Mina ise olen samuti avastanud, et coca aitab. Kui kuulata enda vanemaid, kes kiruvad mind maapõhja, et ma cocat sellisel eesmärgil tarvitan, mõtlen ise, et parem joon natukene coca-colat kui ajan sisse suure koguse valuvaigisteid, mis ei pruugigi mõjuda, kui liiga hilja sisse võtta. Vähemalt minu puhul on asi nii :).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: