tere tulemast kehaparakas

Ema käis korraks külas. Puhusime niisama juttu, kui ema äkki küsis, et noh, kas ma hakkan kuskil trennis ka käima või mis plaanid on. Ütlesin, et ei tea, pole mõelnud ja tuli juba uus teema. Mõni aeg hiljem uuris ema, et kas mul mingit bandaaži vms ei ole. Mainisin, et on, aga seda on nii ebamugav kanda, sest see krõbiseb.

Jälle uus teema.

“Aga…kas sa mingeid kõhulihaste harjutusi kodus pole teinud…?”

-“Kas sa viitad sellele, et ma olen paks?”.

“No vaata, mis suur kõht sul ees on…”.

Ja tere tulemast kehaparakas. Mismõttes mul NII SUUR KÕHT ees on? Mulle tundub, et ta suht selline ehk nagu enne? Ega ta enne ka just maailma kõige lamedam polnud. Ja võrreldes EELNEVAGA, millega ma siin pool aastat ringi patseerisin, on see ju MEGA VÄIKE!

Ja mis mõttes Kardo mulle öelnud pole, et mul suur, rõve, tülgastav kõht on?! Kohe kui ta koju tuleb, siis saab ta sellist pragamist, mille sarnast tema kõrv enne kuulnud pole. Laseb mul paksuna ringi uitada ja ei ütle mulle. Kuidas ta julgeb?!

Ja nüüd probleemilahendusteni. Mis trennidesse ma saaksin lapsega minna? Kas mul on eratreenerit vaja, et taastada enda inimkuju? Kas keegi tahaks mul kodus minuga koos trenni teha lamedate youtube’i videode saatel? Ehk keegi teine, kes on ka just lapse saanud ja kardab teda voltide vahele ära kaotada, kui lapse kõhule paneb?

I can’t do it alone! I CAN’T!

Palju maksavad eratreenerid :D?

Advertisements

Tagged: , ,

68 thoughts on “tere tulemast kehaparakas

 1. Edith. 30. okt. 2013, 7:30 p.l. Reply

  ma olen kuulnud, et peale sünnitust võiks kuskil kolm kuud oodata enne kui trenni teha :P

 2. IRW 30. okt. 2013, 7:31 p.l. Reply

  Mommy dearest on sul ikka diplomaat ma ütlen :D

 3. Edith. 30. okt. 2013, 7:32 p.l. Reply

  mina võin trenni teha, aga mitte youtube video järgi :D
  mul olemas üks hea trenn

 4. KirsikaH 30. okt. 2013, 7:32 p.l. Reply

  Ma tegin kevadel ühe youtube video järgi trenni, võttis ähkima ja puhkima ning esimeste kordade aeg lubasin pühalikult mehele, kes kogu seda nalja pealt vaatas, et ära ma sinna kapi najale suren. Kui ellu jäin ning üpriski mõnna oli, kui keha liigutamisega ära harjus. Kuigi noh eks algul oli ikka enda ees ülimalt häbi, et mismõttes väikesed tüdrukud kes max 13 on suudavad selliseid asju teha aga MINA mitte. :D
  Kui soovi on võin selle üles otsida ;)

 5. Merily 30. okt. 2013, 7:32 p.l. Reply

  Hularõngas! Kaotasin kuu ajaga 3,8kg ja 10cm kõhuümbermõõdust. Tegin natuke otsa kõhulihaseid ja kükke ka. Peale teist sünnitust hakkan sama asjaga kohe tegelema, mitte ei oota aasta aega :D

  • Marilin 30. okt. 2013, 9:45 p.l. Reply

   Kui tihti tegid hulaga? Igapäev? Kui kaua?

   • Merily 30. okt. 2013, 11:53 p.l.

    Iga päev. Esimene nädal 15min (7,5 ühte pidi + 7,5 teist), teisel nädalal 20 min jne. Koostasin omale mingi trennikava moodi asja. Kokku 30 päeva.

 6. Piku 30. okt. 2013, 7:33 p.l. Reply

  Olen ise ka hiljuti sünnitanud ja kommuunikaaslased soovitavad sellist asja: http://www.hingepeegel.ee/tervis/planking-plankingu-10-paevane-valjakutse/
  Pidi tõhus olema…

 7. laura 30. okt. 2013, 7:34 p.l. Reply

  Peaks jah veidi trenniga ootama peale sünnitamist, uuri oma arstilt, ca. kuu või kaks… Kehal on ka oma taastumisreziim, mida ei maksa segada.

  • Merlin 30. okt. 2013, 7:46 p.l. Reply

   Vabandused, telefoniga läks vale pöidla peale

 8. Külli-Carmen 30. okt. 2013, 7:34 p.l. Reply

  Anna andeks, aga kust vaadates sul suur kõht on? :D Või õigemini, kus su ema nägi sinult suurt kõhtu? :D Isegi see foto, mis sa panid mingi aeg üles, kus sul see lapp rinnahoidja vahel oli ja kõht paljas oli pmt, seal ma vaatasin, et sul on mingid räiged kõhulihased :D. Reaalselt pole ma sind muidugi näinud, nii enne kui ka pärast sünnitust, aga ikkagi :D.

  • Mallukas 30. okt. 2013, 7:37 p.l. Reply

   Need olid volditriibud :D

   • Külli-Carmen 30. okt. 2013, 7:42 p.l.

    Päris olidki! :D

   • WhatNot 31. okt. 2013, 11:19 e.l.

    Väga vormis volditriibud :D Petab ära küll.
    Tegelikult tahtsin selle jutu peale öelda- kas sa tõesti ütlesid seda?!?! Küsi oma ema käest, kas ta ei arva, et võiks rinnalihaseid treenima hakata, või näolihaseid. Loppis kuidagi või nii :P Lambianton

 9. karin 30. okt. 2013, 7:35 p.l. Reply

  Rinnaga toites kaovad titekilod ju mõne aja pärast niikuinii.
  Ära yldse põe nende paari lisakilo pärast. Sa oled äsja sūnnitanud ja ei peagī kohe tippvormis olema, nagu need Ameerika popstaarid. :D
  Ja trenniga tõesti ei saa nii vara alustada.

 10. Mirjam 30. okt. 2013, 7:35 p.l. Reply

  Mismõttes ema ütleb niimoodi? Sa ju sünnitasid. Tegelt öeldakse, et 9 kuuga võtad juurde 9 kuuga peaks ise maha minema.

 11. Pille 30. okt. 2013, 7:38 p.l. Reply

  hahah, minu käest küsiti 3 päeva peale sünnitust ” NOHHH, KÕHT POLEGI VEEL TAGASI TÕMMANUD VÄÄÄÄÄÄ?”

 12. Merilin 30. okt. 2013, 7:38 p.l. Reply

  Sul vara trenni teha . Füüsiline trenn mõjutab piima tekkele pärssivalt . Seega lase ema kommentaarid nüüd teisest kõrvast välja ja naudi oma väikest Marikest :)

 13. meow 30. okt. 2013, 7:39 p.l. Reply

  Palun näita oma kõhtu ka, ma ei taha uskuda, et see on suur. Sa ei pea kõhtu paljaks võtma, sobib läbi pluusi ka :D

 14. Pille 30. okt. 2013, 7:40 p.l. Reply

  ahja ning tegelikult 2 kuud peale sünnitust ei ole soovitatav trenni teha, veeel vähem kõhulihaseid ning imetamise aja peab ka jälgima mida teha kuna trenni käigus eraldab organism mürke mis lähevad rinnapiima.

 15. Sannu 30. okt. 2013, 7:40 p.l. Reply

  Sul pole häda mitte kui midagi!Iga normaalne naise ei saagi peale sünnitus olla nagu Miss Universum!:)

 16. Merilin 30. okt. 2013, 7:41 p.l. Reply

  Kindlasti on Tallinnas ka selliseid trenne kus saab koos lapsega käia, Tallinn nii suur ja lai. Näiteks Haapsalus on üks väga vinge BabyPower treening, loomulikult peab laps ennem ise hakkama pead hoidma aga väga mõnna trenn pidi olema, vähemalt nii muljetasid oma tuttavad. Aga ennem ikkagi oota kui Mari on 2-3 kuune ja kindlasti ei maksa nii kiiresti peale sünnitust kõvat trenni rühkima hakata ja ausalt öeldes ei ole sa paks midagi (nii palju kui piltidelt näha on olnud) :)

 17. Keiu 30. okt. 2013, 7:43 p.l. Reply

  Kui sul on iPhone, siis Heiki Nabi naine tegi siukse appi, millega saad trenni teha ja samas Mari nunnutada – kasuta last! Tema su paksuks ajas, ajagu vormi ka :P http://www.babyweightapp.com/ Mul pole iPhone’i, aga kui keegi annaks, siis hakkaksin kindlasti seda asja kasutama. Või siis raudpoltkindlalt vähemalt laadiks alla.

 18. Ellin 30. okt. 2013, 7:50 p.l. Reply

  Kui on kindlasti soov trenni minna, siis mina soovitaks beebivõimlemist, kus tegelikult ema saab ikka väga korraliku koormuse, samas seal pole eesmärk mitte treenida ju ema, vaid tugevdada lapse lihaseid, aga ema võhmale saamine on lihtsalt boonuseks. Kõht ei saagi muidugi nii kiirelt tagasi tõmmata ja bandaažiga selle kokkusurumine on iganenud teema. Põhiline kaob ikka imetamise käigus ja ca 2-3 kuud peale sünnitust võib siis ka raskemale trennile mõelda, kui see soov on. Samas muutub laps iga kuuga aina kaalukamaks, seega ema trennikoormus nö suurenebki igapäevaselt, sest endiselt peab ju last tõstma, süles kandma jne.

 19. Liis 30. okt. 2013, 7:50 p.l. Reply

  Ma loodan, et ma seda ei forcinud nüüd kuidagi…. Üldiselt võiks mõne nädala oodata küll veel.

 20. Oimakas 30. okt. 2013, 7:56 p.l. Reply

  haha lubage naerda – ma tean küll, mis Kardost siis alles oleks jäänud kui ta sind paksuks oleks nimetand :D Tundub, et tal pole pääsu. Räägib – saab õiendada, ei räägi – saab ikka õiendada :D

  • Oimakas 30. okt. 2013, 9:03 p.l. Reply

   issand, ma nüüd kindlasti ei mõelnud seda, et sa paks oleksid! Veel vähem, et su mees äsja sünnitanud naist paksuks peaks sõimama :D Sellised inimesed peaks vangi panema, kes nii teevad :)

 21. K 30. okt. 2013, 8:01 p.l. Reply

  Kui sa tahad enda last veel kaua rinnapiimal hoida, siis ära trenniga veel alusta! Rinnapiimaga toitmisel ning õigesti söömisel kaotad oma kilod kiirelt, usu! Sul on veel nii vähe sünnitusest möödas ka!! Näiteks mina võtsin 20kg rasedusega juurde, 15kg kadus kolme nädalaga, ülejäänud 5kg ja peale kaudus imetamisega (noh see on iga naise puhul erinev, mõni ei võta nii palju ja kiiresti alla, aga üldjuhul on imetamine parim trenn). Aga siis vaatasin mina ka, et oeh, missugune kõhuke. . ja hakkasin siis hulatama ja mis oli selle tulemuseks? Uued veristused, piima jäi väheks ja laps oli rahutu. Hiljem sain teada, et tugev treening ja kalorite põletamine viib piima sisse mürki, mis lapsed rahutuks teeb, ka vähendab see oluliselt rinnapiima hulka. Üks tüdruk hakkas üks kuu pärast sünnitust trennis käima ja nüüd maadleb oma väikese piimakogusega. Ühesõnaga, lase see jutt nüüd suurest kõhust ruttu teisest kõrvast välja ja naudi väikese Mari imetamist!
  Ja pealegi, usu mind, sa ei taha hakata teda pudeliga toitma, sest see on nii tüütu. Nüüd kui minu laps kaheksa kuuseks sai, jättis ise rinnapiima söömise. (Jah täitsa ise, karjub kui tissi välja võtan). Ja nii jumala tüütu on ärgata kell 5, et minna talle pudelit tegema, varem oli ilgelt lihtne, krabasin ta tema voodist sülle, panin rinnale, mähkmevahetus ja tuttu tagasi. Nüüd ma loen oma uniste ja kinniste silmadega neid kuradi lusikaid sinna pudelisse.

  Edu sulle ! Oled tubli ;)

 22. Kätlin Kaasik 30. okt. 2013, 8:04 p.l. Reply

  Tallinnas spartas on lapsega trennid, aga võtavad alates 3 kuu vanusest.

 23. reedekolmteist 30. okt. 2013, 8:06 p.l. Reply

  Mina tegin raseduse ajal ja pärast rasedust trenni Davina Pre and Post Natal Workouti järgi.
  Pärast sünnitust on kõhulihastel vahe sees ja päris kõik kõhulihaste harjutusi ei tohi teha.
  Räägi trennist oma arsti või ämmakaga. Kindlasti on ka treenereid, kes oskavad rasedusjärgseid harjutusi soovitada.

 24. T. T. 30. okt. 2013, 8:08 p.l. Reply

  Meil spordiklubis oli selline treening nagu BabyFit, kus sai lapsega kohal käia ja last kasutad nagu treeningvahendina.:D Aga eeldus on see, et laps peab suutma kaela hoida, muidu ei tule trennist suurt midagi välja. Hetkel teda küll plaanis ei ole, kuid nõudlust on ja plaanis on see talvest tagasi treeningplaani panna. :)

 25. vivian 30. okt. 2013, 8:14 p.l. Reply
 26. :) 30. okt. 2013, 8:17 p.l. Reply

  Kirjutasin teile Facebooki, mis läks other kausta :).

 27. Merilin 30. okt. 2013, 8:29 p.l. Reply

  mul on natuke kahju siit lugedes, et peale sünnitust ei võigi kohe trenni teha, ma olin juba äksi täis, et noh davai, võtame need youtube’i videod ette ja hakkame vihtuma..
  a kui sa juba võid ennast liigutada ja tahad, siis pane oma gmaili proua stalker sisse ja kirjuta mulle :D

  PS! sa näed väga hea välja, nii et ära pabista midagi! :)

  • Mallukas 30. okt. 2013, 8:47 p.l. Reply

   Järgmisest kuust hakkame pihta :D

   • Merilin 30. okt. 2013, 11:28 p.l.

    ülehomme? :D

 28. Kriss 30. okt. 2013, 8:32 p.l. Reply

  No ma olen lapse saanud sõbrannadelt kuulnud, et kõhulihaseid ei maksa kohe tegema hakata, et kuna need kõhulihased lahus on, peab ootama kuni nad uuesti kokku tulevad kõhu peal, muidu võid veidra figuuri saada hiljem :D Muidugi ma mingi ekspert ei ole :D

 29. A.P 30. okt. 2013, 8:49 p.l. Reply

  Külasta sellist lehekülge nagu http://www.fitnessblender.com
  Tegemist on ühe treeneritest abielupaari projektiga, kus nad teevad täismahus lühemaid ja pikemaid treeninguid igasugusele tasemele. Seal on 10 minutilisi kõhulihaste treenimise videosid kui ka 1,5 tunniseid 1000 kcal kulutavaid treeninguid. Iga treening on põhjaliku infoga varustatud ja kõik on väga hästi videos ka ära seletatud. Treeninguid saab vastavalt soovile otsida (nt treenitava piirkonna, raskuse, aja, tüübi ja vajaminema varustuse järgi). Ja kõik see imeline asi on täiesti tasuta! Ja mis veelgi olulisem, siis lapse/töö/mehe kõrvalt on ilmselt ka kõige mugavam kodus kvaliteetset trenni teha.

 30. Krissu 30. okt. 2013, 8:52 p.l. Reply

  http://www.koduaeroobika.ee/enn-meiesaar/

  Soovitan südamest Ennu koduaeroobikat! Saad kodus keksida palju tahad (väikse tasu eest), kui pelgad teistele oma kõtsi näidata:D Aga Enn on hästi vahva, olen tema juures spordiklubis tantsinud, kindlasti hakkab sulle meeldima :)

 31. Kaili 30. okt. 2013, 8:52 p.l. Reply

  Sellepärast ära küll oma pead vaeva. Need üleliigsed kilod kaovad mõne kuuga. Sünnitasin veebruari alguses ja oma kaalu sain tagasi paari kuuga. Nüüdseks kaalun veel vähem, kõik riided mida ma enne rasedust kandsin on suured. Selleks ei ole ma mitte midagi teinud, ainult lapsega pea iga päev 2-3 tundi jalutanud. Samuti ei ole ma söömist kuidagi piiranud, kuna imetamise ajal energia vajadus suureneb, siis sõin päevas paki lehmapiima komme isegi :D Nii, et ära muretse :) Minu arvates lapsega tegelemine päevast päeva ongi üks paras trenn, mille koormus kasvab iga päev, kuid sujuvalt :) Lihtsalt naudi seda ilusat aega ;)

 32. Krissu 30. okt. 2013, 8:54 p.l. Reply

  Saad valida, millist trenni teha, fat burnerit näiteks:D

 33. Kelli 30. okt. 2013, 9:04 p.l. Reply

  Ei tohi kohe trenni teha. Paar kuud veel ja su laps ongi su kõige parem trenn.
  Mul kysis kasuisa et kas mul teine veel tulemas. See oli paar nädalat peale synnitust. Nyyd olen lapsega jalutanud ropud maad maha ja märkamatult olen väiksem kui enne :)

 34. Kea 30. okt. 2013, 9:14 p.l. Reply

  Sa alles sünnitasid ja su nahk on veel veninud. Mu õetütar sai just 8 kuuseks ja õde on peenem kui enne rasedust. Varu kannatust!
  Ja teadjamad räägivad et rinnaga toitmine aitab ka kaalu kaotada, veelkord, varu kannatust :)

 35. A.D. 30. okt. 2013, 9:20 p.l. Reply

  Tuli kohe meelde kui õde lapse sai. Paar päeva peale sünnitust tuli lapse isa ema beebit vaatama ja ütles nii muuseas õele, et ta on paks. Õde see niiväga ei häirinudki – ta on alati väga enesekindel olnud. Mul pole kunagi suu sõna otseses mõttes lahti vajunud, kuid siis olin tõesti hämmingus. Teine ju alles sünnitas!? Õe jutu järgi oli mu nägu ja ilme sel hetkel priceless. Ja ta isegi ei olnud paks, kaalus teine sama palju kui mina ilma sünnitamata ja ma olen koguaeg ~52kg kaalunud.

 36. h 30. okt. 2013, 9:28 p.l. Reply

  Issand, emad ei tohi nii teha oma lastele!

 37. Andra 30. okt. 2013, 9:41 p.l. Reply

  Mulle ei saa sa midagi ette heita, sest paks ei olnud sa kuskilt otsast vaadates ;)

 38. kristel 30. okt. 2013, 9:50 p.l. Reply

  http://etv.err.ee/index.php?05593526&video=9017#.UnFUJKN8Kzo
  sattusin kord ringvaatest sellist asja nägema

 39. Lilia 30. okt. 2013, 9:55 p.l. Reply

  Peale esimest sünnitust toimis hästi järgnev tegevus (muide juba nädalake peale sünnitust alustasin ja kuuga oli kõht märksa rohkem toonuses)
  1. Heida tasapinnale selili
  2. Hinga sisse (kõhuga, ehk siis kõht punni)
  3. Hinga välja ja hoia kõhtu/kõhulihaseid pinges 3-5 sekundit, nii umbes 30 korda järjest, edaspidi kui läheb lihtsamaks tee rohkem
  Ohutu ja kerge teha ka mitte just kõige sportlikuma minevikuga inimesel.
  Edu!!!

 40. Piret 30. okt. 2013, 10:12 p.l. Reply

  Issand, rahu… sa just tulid ju haiglast :) Ma olin kuuga veel +3 kg võrreldes sellega, mis enne rasedust oli ja 2 kuuga juba miinuses. Nüüdseks 5 kuud peale sünnitust olen endiselt 3-4 kg kergem, kui enne rasedust. Seega kui sa imetad, siis küll see kõht kaob. Ja kui sa praegu mõtled, et hakkad trennis käima, siis mingi hetk, kui sul sellest imetamisest hakkab organismis kurnatus tekkima, siis ei viitsi sa äkki õue jalutamagi minna, rääkimata siis trennist :)
  aaa.. ja kui Mari juba pead vaikselt hoidma hakkab, siis hea lõbus kõhulihaste harjutus, mis lapsele kindlasti meeldib: lamad või toetad selga kuskile patjadele/diivani seljatoele, laps istub põlvede taga jalalabade peal, kõhuga su jalgade vastas, hoides ta käsi või selga tõstad jalgu üles-alla :) Meil peletab igasuguse jonni ära, lisaks aitab krooksutada.

 41. Liina 30. okt. 2013, 10:37 p.l. Reply

  Nii, füsioterapeut ja 4 kuud tagasi sünnitanu ka kobiseb. Esiteks kulub mitu head nädalat, et emakas tagasi tõmbuks, millest võib jääda mulje, et on kõhuke ees. Kõik need, kes äsjasünnitanutele figuurialaseid vihjeid teevad, võiks minna ja areneda.
  Esialgu on kõige olulisem teha vaagnapõhjalihaste harjutusi ja naba sissetõmbamist (kas või jalutamise ajal, treenib kõhu ristilihast). Ei mingeid istessetõuse ega plank-harjutust! Kui on suuremal määral kõhu sirglihase diastaas ehk lahknemine (mingil määral on see kõigil rasedatel), siis võib vale treenimisega enda olukorra hullemaks teha. Ehk siis chillax, trenniminekuga võiks oodata, kuni 6 nädalat sünnitusest möödas, enne seda on jalutamine ja lapse tassimine täitsa piisav.

  • Mariii 31. okt. 2013, 10:22 e.l. Reply

   Kas sa oma kontakte ei taha siia jätta? Ma tahaks natuke selle diastaasi kohta uurida :)
   Nimelt mul tekkis see eelmise raseduse ajal (päris suur vahe tekkis) ja peale sünnitust see ära ei kadunudki (3 aastat möödas) nüüd olen uuesti rase ja mõtlen hirmuga, et kas see läheb nüüd veel hullemaks ja mida ma selle parandamiseks ise ette saaks võtta jms.
   Sel korral pole veel ämmaemandalt uurinud, aga eelmise raseduse ajal ei olnud sellest kuulnud ei arst ega ämmaemand ja mind vaadati kui kuupealt kukkunut kui neile oma murest rääkisin.

 42. Inger-Liis 30. okt. 2013, 10:52 p.l. Reply

  Kas kärutamas käid? Nutitelefon on ? Siis soovitan ühineda endomondos mõne võistlusega. Näiteks Novembrist hakkab võistlus,et beebipekist priiks :D Kohesel küll mingit lamedat kõhtu ei saa, aga algus seegi. Ise sünnitasin ka mõned kuud tagasi ja jalutused on kenasti mõjunud ja motivatsioon üleval, et ikka ees otsas püsida :)

 43. Gätlin 30. okt. 2013, 11:05 p.l. Reply

  http://mybody.ee/turule-tuli-ponev-iphone-app-asja-sunnitanud-emadele/ Iphonei saab osta appi, kuidas koos beebiga trenni teha :)

 44. reedekolmteist 30. okt. 2013, 11:47 p.l. Reply

  Loe ja vaata seda enne kui trenniga pihta hakkad – http://www.pregnancy-info.net/separated_muscles.html

 45. Kati O 31. okt. 2013, 12:10 e.l. Reply

  Minu oma kogemus: 3 kuud peale sünnitust hakkasin toitumist jälgima ja trenni tegema. Kôik lapse uned, jalutasin ôues. Ka paksu lumega. Natukene harjutusi ka lisaks ja ca poole aastaga oli 33 kilo läinud. Piima uputas ikka ja laps oli ka rahulik ja tore.
  Kôige parem trenn, mis reaalselt aitab ka- käi Mariga iga päev ca tunnike jalutamas ;)

 46. Ninnu 31. okt. 2013, 12:45 e.l. Reply

  keegi võiks mind ka vägisiiiiiii viia jõusaali ja sundida takka.. kahjuks ei keegi teine ega ka mu kallis iseloom seda ei tee :( btw enamus ära sünnitanud on pärast rohkem timmis kui ennem, niiet anna aega atra seada :P

 47. maijamarja 31. okt. 2013, 12:57 e.l. Reply

  Parim trenn mida tegema võiksid hakata – laps kärusse ja esialgu 30.min jalutama. Hiljem võiks juba pikemaid ringe teha :) Hiljem võid ka koos Mariga ujumas hakata käima, aga oota veel natunatuke :D

 48. Maarja 31. okt. 2013, 1:19 e.l. Reply

  what’s wrong with ur mum !?

 49. Juhuslik 31. okt. 2013, 9:35 e.l. Reply

  Kui ma paar päeva pärast sünnitust ennast perepalatis peeglist vaatasin, siis mõtlesin, et kas ma tulin nüüd sünnitama või ma juba sünnitasin – kõhu järgi küll aru ei saanud:) Praegu on sünnitusest möödas viis nädalat ja kõhukest praktiliselt polegi.
  Emakas tõmbub tagasi 6 nädalat, just sellepärast peabki selle aja möödudes uuesti oma günekoloogile ennast näitama minema, et kontrollida, kas kõik on ikka korras. Kui tavaliselt on emakas väike, rusikasuurune organ häbemeluu taga, siis raseduse ajal peab ta mahutama nii lapse, lootevee kui ka platsenta. Lisaks venib eest ära ka kõhulihas. See toimub 9 raseduskuu jooksul. Selliste suurte muutuste tagasitõmbumine võtab natuke aega, enne 8 nädalat ei tasu küll trenni teha – võid lihtsalt midagi tuksi keerata. Üldfüüsise jaoks võiksid lihtsalt lapsega jalutamas käia. Sobiva trenni kohta küsi oma arstilt, kui kontrolli lähed – tema teab raseduse ja sünnitusjärgse olukorra kohta kõige paremini ka seda, et milline trenn on kõige parem ja ohutum.
  Aga imetaval emal on sünnitusjärgsed lisakilod normaalsed – organism hoiab igaks juhuks natuke tagavarasid. Mina oma seitsme lisakilo pärast ei muretse, kui on õige aeg, siis kaovad ise ära.

 50. stixx 31. okt. 2013, 12:10 p.l. Reply

  Ma pole veel lapsega maha saanud, aga kohe-kohe peaksin saama. Ja juba praegu on ümberringi kõik targad oma trenni ja muude nippidega. Ei viitsi ennast hetkel närvi ajada nende jutu peale, tahan kõigepealt näha, mis must peale sünnitust järgi jääb ja esimese paari kuu jooksul ei kavatse küll mingit trenni teha. Ja kui ma juba ükskord sellise kangelasteoga nagu sünnitamine hakkama olen saanud, siis katsugu keegi mulle mingil kaalu teemal targutama tulla, ma olen kangelane ja saavad kõik, kes kobiseda julgevad.

 51. Kadi 31. okt. 2013, 12:39 p.l. Reply

  Kõige parem trenn koos lapsega on igapäevane käruring :) no ikka paaritunnine. Lapsele ka kasulik värskes õhus magamine :)

 52. Kerli 31. okt. 2013, 12:45 p.l. Reply

  Alguses ei tohigi miskit trenni teha, lapsega õue jalutama ja ongi kõik! Kõht kaob imeväel, kui sellele tähelepanu ei pööra ja lihtsalt elad aktiivset elu koos lapsega.

 53. Aile Alveus-Krautmann 31. okt. 2013, 5:48 p.l. Reply

  Saatsin ka kirja FBs.

 54. merka 31. okt. 2013, 10:10 p.l. Reply

  Ma ei usu lihtsalt, et mulle nii arukana tundunud bloggija on nüüd nagu nats poolearuline. Võta seda naljana ja ära solvu, aga WTF mis probleem. No ausalt karp kukkus lahti :D. Ma

 55. Kats 1. nov. 2013, 11:30 p.l. Reply

  Ütlen ausalt et olen nii laisk inimene et mina küll ei ole viitsinud trenni teha. Päris ausalt. Ja tegelt on see kõht ise kuidagi tagasi tõmmanud mul suht kiiresti. Nüüd kui oli kolmas sünnitus siis võttis tagasi minek veidi kauem aega aga mitte rohkem kui 5 nädalat. Siis olin samas kaalus tagasi. Ja nüüd kui pisike preili saab kohe kohe 8 kuusesk on minu jaoks palju suurem probleem see et ma kaalun veel vähem kui enne rasedaks jäämist :( Ja see ei ole ka just meeldiv tunne. Tunnen ennast nagu anorektik või liikuv riidepuu :( Nii et ära põe selle kõhu pärast :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: