Külalised, kes ei lähe minema

Ma ei kirjuta siia praegu ÜHEST konkreetsest inimesest, nii et ärge keegi hinge võtke, kes mul külas käinud on. Ma lihtsalt kirjutan siia nii, nagu asjad on.

Muidugi võib eeldada, et ega mul siin lapsega kodus passides suurt midagi teha pole. Tsillin, vaatan telekat, istun arvutis, vahepeal musitan nööbikest. Tegelikkuses on mu peas miljon asja, mida ma parasjagu teha võiksin ja mida ma hakkangi tegema, siis kui ma ennast kokku võtan.

Näiteks peaksin ma pesu kuivama panema, nõud ära pesema, tolmu imema, asju kokku panema, viinamarjad ära pesema, prügi kokku korjama, paar asja kirjutama jne jne jne.

Kui keegi mulle külla tuleb, siis on mul selle üle üsna hea meel. Puhume juttu, ehk näksime midagi, kõik on suurepärane. Mingil hetkel hakkab mul peas tiksuma see, et kurat, miljon asja on ju vaja teha. Kuidas ma ikka neid külaliste ees teen, eksole. Ma ei ütle, et kui nad ära lähevad, et siis ma kohe neid asju PÄRISELT ka teen, aga ikka nagu painab kuidagi.

Ja kõige suurem probleem – ma tahan LAMADA! Mul on sünnitamisest saati selg täiega valutanud ja ma lihtsalt tahan pikali heita ja vedeleda. Miks mitte ka magada (kuigi ma pole Mari sünnist saati ühtki korda päeval maganud), aga kohe kui külalised on, siis ma mõtlen, et oi kuidas ma praegu magaks, kui vaid saaks.

Kuidas ma ikka ütlen inimesele, kellega ma tegelikult TAHAN ju juttu puhuda, et kuule, ma nüüd vahepeal ei viitsi sinuga rääkida, vaatan niisama telksi ja laman :D Jube külalislahkus ikka minu poolt, või mis.

Ja siis istun siin üksi kodus ja mõtlen, et kurat, keegi võiks külla tulla :D

Muidugi on parimad külalised need penskarid, kes tulevad kolme koogiga, siis räägivad 2 tundi tõusnud kartulihinnast, siis uurivad, et kas laps juba kapsast-kartulat ka saab ja millal siis plaanis pulmi teha on.

Advertisements

Tagged:

33 thoughts on “Külalised, kes ei lähe minema

 1. Ruth Maria 4. nov. 2013, 2:18 p.l. Reply

  Mulle meeldivad kõige rohkem need külalised, kellega koos ma võingi lihtsalt lamada ja vaikida. Paar sellist lähedast on, kellega pole sõnu vajagi ja lihtsalt on hea koos vedeleda, kui parasjagu siuke tunne peal on.

  • Mallukas 4. nov. 2013, 2:19 p.l. Reply

   mul on selliseid sõpru ka muidugi õnneks :))

 2. Simone 4. nov. 2013, 2:21 p.l. Reply

  Kui ma sulle külla tuleks, siis mul ei oleks midagi selle vastu, kui sa terve aja lamaksid. Hell, ma võiksin isegi su nõud ära pesta :) (deem, see kõik kõlas nii I-worship-you-creepylt)

  • Mallukas 4. nov. 2013, 2:25 p.l. Reply

   Ainult natikene kardan nüüd, et sa tapad mu ühel päeval kirvega

 3. Piret 4. nov. 2013, 2:22 p.l. Reply

  Been there, done that :D Alati on hea vabandus, et “pean Tipsu tuttu panema”.. st et kas külalised märkavad ise ära minna, või siis nad lahutavad oma meelt senikaua ise, kuni laps on toidetud ja mina natuke lamanud… Või siis tegeleb härra külalistega üksi :)

  Ja kusjuures.. põhiline küsimus viimase 5 kuu jooksul on olnud “Kas ta saab juba lisa ka väää?”. Isegi mu armas isa, kellega ma tissiga toitmisest eriti ei räägi, küsib :D Ja kui öelda, et muud mudru, peale piima, hakkab laps alles peale 4-5 kuud saama, parimal juhul peale 6. kuud, siis hakatakse targutama, kuidas sügaval veneajal anti juba 2 kuusele kartul kätte, või topiti mannaputru kurku, kuna piimast jäi väheseks… Halleluuja, kuidas ma vihkan seda sügavat veneaega juba! :)

  • Mallukas 4. nov. 2013, 2:25 p.l. Reply

   Mul see, et Mari nagunii enamuse ajast magab, kuidas ma ikka ütlen, et kle ma lähen panen magava lapse magama :D

 4. JMP 4. nov. 2013, 2:30 p.l. Reply

  Mulle pressivad inimesed end külla, ühel osal minust ei ole mitte midagi selle vastu, teine osa minust aga kardabki, et aga mis saab siis kui nad ei oska ära minna. Noh et ma tunnen, et vot nüüd on mul jutustamisest jms kõrini ja ma tahaks lihtsalt omaette olla. Lapsega st.
  Nii ma siis leiangi vabandusi, et mitte külalisi majja lasta. Võib-olla oleks lihtsam öelda, et ma pikki visiite ei taha?

 5. Gertu Saareli 4. nov. 2013, 2:33 p.l. Reply

  Õnneks käivad mul külalised suht harva ja kui käivad siis enamus teavad, et ma ei ole mingi hull võõrustaja, kui midagi tahavad, mingu võtku. Teed ja kohvi teevad ka enamus korrad ise. :D

  • Mallukas 4. nov. 2013, 2:48 p.l. Reply

   Ma ka alati unustan midagi pakkuda, seega eelistaksin ka, et inimesed ikka ennast ise aitaks :D

 6. oimakas 4. nov. 2013, 2:40 p.l. Reply

  Mulle muidu meeldivad küll inimesed ja mulle ei meeldi öelda, et mine nüüd koju,aga kui ükskord aastaid tagasi üks sõber 3 päeva ise ära ei läind, siis viskas ikka jumala üle küll :D mul oli veel sess ka ja ma nagunii nokitdesin ta külaskäiguajal oma kollipaanikat teha ja siis ei saanud nagu vihjata ka tegutsemahakkamisega. Õnneks ta oli arusaaja kui ma ütlesin, et nüüd võiksid minema hakata. Ei solvund ega midagi :D

  • oimakas 4. nov. 2013, 2:41 p.l. Reply

   Kollipaanika :D koolipaanika ikka

 7. ninnu 4. nov. 2013, 2:46 p.l. Reply

  mu elukaaslasel on sõber kes tuleb ja jääb forever meile ja ma ei taha teda kunagi külla. ta tuleks hommikul vara ja jääks sunniviisiliselt ööseks ka veel. inimene aru ei saa, et äkki me tahaks omi asju toimetada ja lebolt lihtsalt olla.. niiet vingerame alati välja kui tüüp helistab et tahab külla tulla :D

  • Mallukas 4. nov. 2013, 2:47 p.l. Reply

   See on ka teine asi, et ok, kui ma üksi olen, siis olgu need külalised pealegi. Aga kui Kardo töölt tuleb ja ta NIIGI VÄHE on ju kodus, siis ma tahaks ikka temaga kahekesti aega veeta :D

 8. Krissu 4. nov. 2013, 2:58 p.l. Reply

  Mina viskasin külalised konkreetselt välja kui kopp ette sai.
  Enamasti piisas lausest “Teate, ma enam ei jaksa kohe üldse mitte. Te võite siia ju jääda, kuid ma lähen nüüd ära magama.” Ehkki ma tegelt kordagi magama ei läinud – aga külalised tegid leebet. :) Ilus ei ole aga tõhus küll :)

  • Mallukas 4. nov. 2013, 3:04 p.l. Reply

   ma ei taha kellegi hinge riivata ju :(

 9. Eleri Kästik 4. nov. 2013, 3:14 p.l. Reply

  Ah, õiged sõbrad mõistavad, kui neile viisakalt vihjata ja ei tunne ennast kuidagi halvasti sellepärast :) Loogiline, et äsja emaks saanud inimene ei viitsi tundide kaupa lobiseda ja külalisi vastu võtta, eksole :) Eriti hea oleks, kui kõik sellest ise aru saaks ja max kaks tundi külas oleksid :D Variant veel öelda, et tead, mul tul kuskilt vägamegasuurhull väsimus peale ja tahaks natuke pikutada. See ei tohiks ka kedagi riivata, kui su füüsilised vajadused ise peale tikuvad noh :D

  • Mallukas 4. nov. 2013, 3:26 p.l. Reply

   Võiks mingi veel rõvedam vabandus olla :D “Vabandage, mu sünnitusjärgne veritsus just suurenes….” vms :D

 10. Helene 4. nov. 2013, 3:23 p.l. Reply

  Üks võimalus on õelda ,et vabandust mul ei ole teiega vajadus rääkida , niimoodi saab kõige lihtsamalt inimestest lahti!

  • Mallukas 4. nov. 2013, 3:25 p.l. Reply

   Aga ma ei taha ju öelda nii oma sõpradele :D

 11. Viktoria 4. nov. 2013, 3:25 p.l. Reply

  Kui ma veel mehega koos ei elanud ja täitsa üksi elasin, siis oli mul selline olukord nagu sul. Üksi kodus olles mõtlesin, et seda oleks vaja ja seda vaja teha, aga ei siis mõtlesin juurde, et issand keegi võiks külla tulla, siis ei peaks tegema neid asju ja kui lõpuks keegi tuli külla, siis ma ei jõudnud ära oodata, kuna minema läheb,sest alati just siis tuli kas meeletu tuhin midagi teha või meeletu uni.. hämmastav ja tee siis inimesele selgeks. :D

  • Mallukas 4. nov. 2013, 3:26 p.l. Reply

   See on see lõhestunud isiksus :D

 12. Helene 4. nov. 2013, 3:30 p.l. Reply

  Nujah kellel on sõpru kellel mitte! =)

 13. kissi 4. nov. 2013, 3:36 p.l. Reply

  Ma peksan ise inimesed minema, kui mul yle viskab ja mul pole isegi last. Yhe korra mehe sugulased l2ksid mehe emale kaebama, et ma olin nad sirgelt uksest v2lja visanud, kui nad kylla tulid, aga tyybid isegi ei helistanud ette, et kle tead, me nyyd tuleme. Ma ei lase KUNAGI inimesi uksest sisse, kui nad eelnevalt ei helista, isegi mitte enda sugulasi, veel v2hem mingeid poolv66raid t2disid ja onusid. Igal juhul tuli sellest suuremat sorti skandaal. >:) Ja no kylakost v6tku ikka ise kaasa, ega mu kodu mingi kodutute varjupaik pole, kus tasuta syya ja 88maja saab. Eelnev ei kehti muidugi juhul, kui ma ise inimese kylla olen kutsunud.

 14. Lii Kl 4. nov. 2013, 3:43 p.l. Reply

  Jaahah, räägid nagu mina, kuid kui on palju teha, siis pane külalised ka tegema, las aitavad, kes pole sõber, see ei tule enam, mõni muu pakub teine kordki end appi ja ei taha koguaeg, et ta meelt lahutad ehk oskab olla ka nii, et sina võid lamada…..Ma tegin mitmeid sünnasid nii ,et toit pole koguni valmis olnud, kes nats varem tuli, aitas ka sättida, kes ei olnud huvitatud, see tuli teinekord natuke hiljem….. :P
  Egas muidu öelda,et külalised on mõnusad 2 korda: kui tulevad ja kui lähevad….mõni lihtsalt ei oska õigel ajal ära minna, siis peab teatama: mida ma võiksin teile enne lahkumist pakkuda? (vana hea inglise viis külalised välja visata viisakalt) :D

 15. KEA Ruus 4. nov. 2013, 4:15 p.l. Reply

  ma sooviks parooli saada et kaitsuid neid kugeda , elan algusest peale sulle kaasa ja meenutan aegu kui minu plika pisike oli:) praegu ta juba 3

  • KEA Ruus 4. nov. 2013, 4:20 p.l. Reply

   sry vale koht:-D

 16. Ave 4. nov. 2013, 5:37 p.l. Reply

  Mallu – mul oli 1,5 nädalat tagasi operatsioon (mitte väääga keeruline) ja ma kah vaid enamuse ajast laman.. vahin telekat.. teen süüa.. laman.. vahin telekat.. olelen.. No natukene ninnunännutada ikka tahaks.. mmm Mariga :) ma tuleks ja oleleks küll Sinuga.. lissalt niisama ;)

 17. Sille 4. nov. 2013, 5:46 p.l. Reply

  Adventure Time!

 18. Kadri Kasemaa 4. nov. 2013, 5:55 p.l. Reply

  Välismaal elades ongi see eelis, et mingid lambituttavad külla ei trügi :) See ongi ilmselt ainuke asi , mille üle mul siiralt hea meel on :D Aga kui keegi külla tuleb nädalavahetuseks, siis mul on siiralt hea meel selle üle :) siiamaani pole veel tüdinenud , kuna ma tean ju, et ehk ei näe teineteist kena aasta jälle :)

 19. edith 4. nov. 2013, 11:43 p.l. Reply

  arvesta,et ma tulen paariks päevaks. tee ennem oma toimetused siis ära :D

  • Mallukas 5. nov. 2013, 12:00 e.l. Reply

   kle mul pohh, tuled ja mina laman :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: