Somplimendid

Sain Aski sellise “küsimuse” – Sa oled selline vastik ja ülbe ja otsekohene a sitaks vinge ja su blogi on nii addictive ja kui vähegi aega leiad, kirjuta VEEL.

Ee..Okei. See, mu kallid sõbrad, on ehe näide somplimendist. Ehk siis kombo komplimendist ja solvangust. Minu meelest teevad tavaliselt selliseid somplimente ülbed vastikud mõrrad, kes tahavad sulle halvasti öelda ja maskeerivad siis selle väikse komplimendiga. Näiteks:

“Issand, sul on nii ilus kampsun. Miks sa siis ülejäänud riided prügikastist kasutusele oled võtnud?!”

“Imelik, et sul nii ilus mees on, arvestades, milline sa ise välja näed…”

Seda viimast on mulle päriselt mitu korda elus öeldud :D WHAT nagu?!

Ma olen tegelikult kuulnud, et kui sa tahad kellelegi midagi negatiivset öelda, siis tuleb kasutada võileiva efekti. Noh, et kompliment, solvang, kompliment. Ütleme, et tahad sõbrale öelda, et ta jalad haisevad, siis tuleb teha nii: “Ooo, Pille, sa oled täna nii imeliselt ilus, su jalad haisevad nagu roiskunud laip, aga käed on pehmed kui siid!”. Siis ei pea ainult teise hinge riivama, vaid pead midagi ilusat ka ütlema :))

Mõnda komplimenti ei mõelda üldse somplimendina, aga ikka on nad kuidagi imelikud. Näiteks ütles mulle kunagi üks dude: “Üli hea, et sul nii väike pea on, su emal oli sind kindlasti hea sünnitada:)”. Mismõttes, mul pole ju väike pea :D?

Mis on kõige imelikumad “komplimendid” mis te saanud olete?

Tagged: , ,

39 thoughts on “Somplimendid

 1. Karin 17. nov. 2013, 12:02 p.l. Reply

  Mulle ütles ükskord üks töökaaslane (meessoost), et “oo Karin, tule aita mul asju tassida, Sul on ilusad tugevad käed”, samal ajal mu käepekki näpistades..

  Võin öelda, et kodus seisin mitu head tundi peegli ees, et endale sisestada, et mu käed EI OLE paksud :D

 2. liisur 17. nov. 2013, 12:04 p.l. Reply

  yks noormees ytles mulle kord (kui olin oma hinge kurbuse ta õlal 2ra nutnud), et p6hjus miks ma kuttide seas nii populaarne pole on see: “Sa pole ilus.. sa oled armas aga mitte ilus” .. Siiamaani on kompleks peal :D alati kui keegi ütleb et olen armas siis tuleb see lause mulle meelde!

 3. kala 17. nov. 2013, 12:07 p.l. Reply

  Noorena kiitsin läbi internetiavaruste klassivenna uhiuut väikest õde. Et no nii armas teine… Ei tea siis, kas klassivennal oli paha päev või oli õe kääksumine teda ööläbi üleval hoidnud, aga vastas selle peale mulle: ‘Mis ma nüüd siis tegema pean?’ Mina rumala peaga ei osanud muud öelda, kui et ‘hangi juurde’ :D Nüüd, kümmekond aastat hiljem, on ikka piinlik :D

 4. Laura 17. nov. 2013, 12:16 p.l. Reply

  Mehe vanaema oli minu kohta öelnud, et minust pole sünnitajana üldse asja, kuna mul nõrk süda.. Ent see-eest on mul sünnitaja puusad.

  • Mallukas 17. nov. 2013, 12:22 p.l. Reply

   Aga sul tõesti väga ilusad puusad ju :D

   • Oimakas 17. nov. 2013, 5:51 p.l.

    issssand, mu peika vanaema ütles kunagi, et tema mehe ema vihkas teda, kuna tal olid paksud reied :D nüüd on 83 ja mul on ülihea meel, et ta oma paksude reitega lapselapseks mu peika tegi :D ja vanaema ütles mulle peale seda, et äiade ja ämmade eest peab hoolitsema kuni nad elus on :D terane vanamutt

 5. thejanette 17. nov. 2013, 12:37 p.l. Reply

  Mulle pole keegi öelnud, et mul liiga ilus mees oleks aga kuna ta läheb üldiselt naistele peale, siis ma tunnen, et SKOOR! Ise ma mingi kaunitar väga ei ole. Aga mu olemus on vist väga ligitõmbav ja siiras, sest austajaid on mul omajagu olnud.
  Nüüd on meil mehega ilus laps. Ja teil Kardoga on ka ilus laps. Piltidelt vaatasin, et ta on täiuslikult sümmetriline ja nii aruka ja selge silmavaatega. Nii kukununnu. Minu oma on oma sassis juustega nagu väike röövel.

  • Oimakas 17. nov. 2013, 6:08 p.l. Reply

   võib-olla ma olen idioot, aga mis skoor see on, et naised su meest tahavad? :D jääb mulje nagu sellepärast tahadki, et teistele ka meeldib :D

   • thejanette 17. nov. 2013, 7:06 p.l.

    Mitte niivõrd selle pärast, et teised ka tahavad kui selle pärast, et mina olen tema jaoks see naine, kellega ta pere luua tahtis. Ta on väga võluv tüüp ja läheb üleüldiselt inimestele peale. Mulle meeldib ennast meelitada. :)

 6. Laura 17. nov. 2013, 12:41 p.l. Reply

  Kõige veidram oli vast see kui üks noormees ütles mulle “kui sa oleksid siga, siis ma paneks sind ka!”
  Ma pole siiani aru saanud kas nutta või naerda :D. Iseenesest hea ju et ma siga pole, aga samas kahju et see noormees mind panna ei taha :D.

 7. Talvi 17. nov. 2013, 12:52 p.l. Reply

  Minu meelest on suur vahe, kas tuleb enne nö solvang ja siis kompliment või vastupidi :) Mul on kohe terve teooria selletarvis välja mõeldud.

  No et kui mitte-nii-ilus-osa tuleb enne ja kompliment pärast, siis see tähendab minu jaoks, et kuigi mul on see-ja-see-ja-see-viga (kellel meist poleks?!), siis vaatamata sellele ma siiski rokin, eksole :D

  Aga kui tuleb kompliment enne ja solvang hiljem, siis mulle tundub küll, et ütleja alguses püüab sind uinutada oma komplimendiga, et siis sind võimalikult kaitsetus seisundis solvanguga tabada, kui sa seda kõige vähem ootad. Ja vot see on inetu :)

 8. Triinu S 17. nov. 2013, 1:10 p.l. Reply

  Tuttav: Sa oled nii palju alla võtnud, näed väga hea välja.
  Sõbranna tuttavale: Ega, ta ei ole ju paks olnudki, et sa nii peaks ütlema.
  Tuttav: olgem ausad, oli ikka küll trulla.

  Ja mina seal kõrval: ee, oo.. aitäh, vist, ei?! :/

  See oli rohkem kui aasta tagasi ja ikak vestlus sõnasõnalt meeles.

  • Ty 17. nov. 2013, 3:51 p.l. Reply

   Suudan väga hästi ennast samastada sellega :D Ma pole enda arust kunagi ei paks ega trulla ega kurvikas olnud. Aga kui stressi tõttu kaotasin kaalust mingi 8kg, siis hakkasid tuttavad kõik rääkima et oi kui palju sa alla võtnud oled ja et oi kui hea sa nüüd kõhnana välja näed. Siis ka alati mõtlen, et mis te varem vaatasite mind nagu paksu või? :/

 9. Mari 17. nov. 2013, 1:12 p.l. Reply

  Kunagi tuli töö juures üks võhivõõras meesterahvas minu juurde: “Kas sa tahad välja näha nagu Scarlett Johansson või sa oledki Scarlett Johansson?” Vastasin, et ei kumbagi, aga aitäh, ta on väga ilus naine. Selle peale peale tuleb vastu: “Noh, ma ei tea, kas ta nüüd ILUS on…”
  Parim backhanded kompliment, mille saanud olen. :D

 10. marca 17. nov. 2013, 1:33 p.l. Reply

  Noh, see tüüpilisele eestlaslikule joonele viitav “kompliment”, mida peale minu veel mõnigi saanud on: “Sa oled nii tore kui sa joonud oled…”

 11. Anni 17. nov. 2013, 1:40 p.l. Reply

  Ma jalutasin sõbrannaga selveris ja tema sugulane tuli tema last piiluma ja siis küsis minu lapse kohta päris ka siis, et kui vana tema on, vastus on, et sõbranna ja minu laps on ühe vanused. Siis tegi sugulane suured silmad ja ütles, et oii ta tundub niii suur. Ma vastasin, et Jah ta on hästi pikk ja suur, emme piim on rammus :D, selle peale vastas sõbranna sugulane, et kena kena, emme ise ka pikk ja suur
  Ei noh aitäh.. noh pikk olen jah 175cm, aga ülekaaluline küll ei ole.. (samas kaal on terve elu mu suurimaid komplekse)

 12. Annu 17. nov. 2013, 1:45 p.l. Reply

  See oli kunagi rate.ee aegadel kui mulle tuli kommentaar: “Natuke Juhan Partsi moodi, aga muidu väga ilus.”
  Wtf?!

 13. Sandra 17. nov. 2013, 1:49 p.l. Reply

  Mina olen somplimentide tegija, tunnistan. Kuid siiski vast mitte kõige laastavamaid ja mõrd ka ei ole :D. Näiteks alles hiljuti postitati üks pilt home-made boršist. Hästi halb udune mõttetu pilt. Ütlesin, et mul tuli nüüd boršisupi isu ja lisaks sinna portsu hapukoort ka. Aga pilt näeb küll välja nagu oleks keegi su ajud sodiks lasknud!

  Õnneks autor nõustus.

 14. Pole 17. nov. 2013, 2:14 p.l. Reply

  Päris ülekaalus ei ole ma olnud, kuid jah, veidi vormist väljas küll. Tollal ei öelnud mulle keegi, et ma oleks paks ja kole. Või kui ka mainiti, siis ma ilmselt ei pannud tähele, sest mul oli siiralt suva. Ühel hetkel läks tänu elumuutustele kaal iseenesest alla ja küll siis hakkas tulema, et oh, näe, oled nii saledaks muutunud ja küll sa näed nüüd hea välja ning üks sõbranna ikka vahel mainib vanu pilte vaadates, et vaata mis trulla sa ikka olid.
  Oleks ma siis tollal teadlikult kaalulangetuseks midagi teinud, võib-olla siis rõõmustaks. Aga kuna mind ennast mu voldikesed suurt ei häirinud, siis see teadmine küll meeldiv ei ole, et kõik teised salaja silmadega mu rasvaprotsenti mõõtsid :)

 15. kraanajuht 17. nov. 2013, 2:23 p.l. Reply

  no kui nüüd järele mõelda, siis ainukesi somplimente olengi vist saanud oma mehe eksilt, ütles umbes midagi samasugust, et mees on ju nii kena, miks ta sellise rääbisega koos on. ei osanud nagu väga südamesse võtta, kuna millegipärast on ju tema minevik, järelikult ei ole ka tema puhul just little miss perfect’iga tegemist.

  ma usun, et ka sulle ütles taolise asja see suvetrussik? :D

 16. Kea 17. nov. 2013, 2:52 p.l. Reply

  “Sul veab, tagumikku pole ollagi aga tissi on see-eest topelt !”
  No ei tea kas ma peaks nüüd kurb olema et mul lame kann on v :D

 17. kissi 17. nov. 2013, 3:02 p.l. Reply

  S6branna mulle: Ma ei usu, et sinust tuleks hea moedisainer…..v6i yldse midagi (v2ike m6ttepaus) v6ibolla hea koduperenaine.

  Yks meesterahvas diskoteegis: Sa n2ed pimedas nii hea v2lja!

  Eelmine peika umbes kuu aega enne minu synnip2eva: Sa oled muidu t2iega perfect, aga…kas sa tahaksid, et ma kingiksin sulle ilukeskuse kinkekaardi.
  Mina: Jaaa…Tahan massazhi ja n2ohooldusi jajaja….
  Tema(kohmetunult): Tegelt ma m6tlesin rohkem seda ilukirurgilist poolt. (ta ostis eelmisele naisele tissid ja m6tles, et kyll oleks tore need mulle ka osta)

  Yks noormees entusiastlikult: Vau, sa n2ed v2lja nagu mu ema nooruses. (j2rsku l2heb ta n2gu pilve ja lisab) ja seda mitte heas m6ttes.

  Yks t88kaaslane: Sinuga koos on hea t88tada, sa oled kiire ja t88tad targalt.
  Vaatab mu r66sasse komplementeeritud n2kku ja lisab: See ei t2henda muidugi seda, et sa mulle meeldiksid.

 18. Kelli 17. nov. 2013, 3:24 p.l. Reply

  Kuulen enda kohta viimasel ajal tihti- sa niiiii kõhnaks jäänud, et nägu nagu kitsejälg… Wtf??
  Polnud paks, rase olin.

 19. Merka 17. nov. 2013, 3:36 p.l. Reply

  Minule ütles kunagi üks sõbranna: sinu õest ei tule vist väga ilus tüdruk (õde oli siis umbes viiene vast, ma ise nii 12). Siis vist tahtis solvangut pehmendada ja lisas: või noh, nagu sinagi. Olen 33 ja vot see ei unune mul vist kunagi :) Minu meelest oleme õega mõlemad täitsa kenad.

 20. Pirts 17. nov. 2013, 4:03 p.l. Reply

  Mulle öeldi kunagi: “Sul on vist väga head hambad, arvestades seda, millise perse sa endale taha oled söönud.” :(

 21. Oimakas 17. nov. 2013, 5:44 p.l. Reply

  “sa oled täiega hea inimene ja ma kadestan, et sa oled nii hea, aga sa peaks ülbem olema” :D totaalne WHAT THE FUCK eksilt :D sisuliselt siis, et sa oled hea aga ära ole :D

 22. Kriitik 17. nov. 2013, 7:12 p.l. Reply

  Üks kunagine töökaaslane ütles: “Oi sa oled alla võtnud, vanasti sa olid ilge pekinägu.” Jepp…tundsin ennast seitsmendas taevas :D

 23. L. 17. nov. 2013, 7:47 p.l. Reply

  Mul oli kunagi üks klassiõde, kes ütles mulle kunagi allolevad laused:
  “Nii naljakas – sa oled nii tark, kuigi sul on nii loll nägu!”
  “Sa näed nii väärakas välja, sest sul on tumedad juuksed ja heledad silmad!”

  Ma olin lihtsalt sõnatu :D

 24. Liina 17. nov. 2013, 8:39 p.l. Reply

  “Imelik, et sul nii ilus mees on, arvestades, milline sa ise välja näed…”

  No kui seda naised ütlevad, siis on igati normaalne ju. Naised näevadki mehi adekvaatselt ja teisi naisi…noh…mitte. Kui mõni mees midagi sellist ütleks, siis oleks veits imelik. :D

 25. Clara 17. nov. 2013, 9:14 p.l. Reply

  Kunagi ühikas kaks tibi läksid omavahel kaklema (meil oli selline pikk koridor) üks jooksis toast välja ja teine karjus järele, et: “Ma ei öelnud, et sa l*ts oled, aga noh.. ”
  :D

 26. kartulimardikas 17. nov. 2013, 9:37 p.l. Reply

  ” Sa oled tore inimene ja hea süda on sul ka, aga need, kes sind ei tunne, ei tahaks vist sinuga suhelda, sest sa näed nii imelik välja…sa oled nagu natukene paks! Ei, ma ei ütle paha pärast, lihtsalt, et äkki sa ise ei tea…” ( Muidugi ma ise ei tea, ja veenan ennast iga kord, et kõik riided tõmbasid lihtsalt pesus kokku, aga mina jumala eest paks ei ole! :D )

  ” Tegelt ka on see sinu mees seal? Aga ta näeb täitsa normaalne välja, ja siis ma mõtlesin…aga kas sa seda ei karda, et keegi võib ta üle lüüa?” ( Ma ei tea, mis ebardit näha loodeti. Ja nii väärakas ma ka nüüd välja ei näe, et ma peaksin mingit ülelöömist kartma. :) )

  Ükskord, kui ma paduvihma kätte jäin, ja polnud võimalik koju pead pesema minna, ning mu juuksed kuivasid peale seda vihma kuidagi tuule käes ära:” Appi, su juuksed on nii lokkis mõnikord! A sa ise tahadki välja näha nii? Mulle ei meeldi, kuigi sa oled hea inimene!” ( Mis te nüüd- iga kord, kui ma sahmaka vihma kaela saan, olen ma üliõnnelik, et ma saan taas välja näha, nagu Lenny Krawitz! Ja mis värk selle “heaks inimeseks” ristimisega iga kord on? :D )

  Ja kui ma nüüd selle kommentaari ära saadan, siis tuleb mul nagunii miljon sarnast asja veel meelde. :)

  • Mari Liis 17. nov. 2013, 10:55 p.l. Reply

   Aga sa oledki sitaks hea inimene.
   Mis siis et paks ja lambasoenguga. :D

   • kartulimardikas 17. nov. 2013, 11:35 p.l.

    No eks ma pean siis sellega leppima, ja edaspidi peeglid kinni katma, et ma iseenast surnuks ei hirmutaks! :D Vähemalt olen ma hea! :D

 27. Annikaall 18. nov. 2013, 9:25 e.l. Reply

  Kõige “armsam” kommentaar minule.

  “Sa olid enne selline rääbis aga nüüd oled ikka eriti ilusaks muutunud”

  WTF? ( ps: nägin inimest esimest korda )

 28. Kadri 18. nov. 2013, 5:23 p.l. Reply

  “Sa oled esimene naine, kellel on suurem põis kui mul!”

  • kartulimardikas 18. nov. 2013, 5:50 p.l. Reply

   Mul hakkas praegu peas film jooksma, kus mees ja naine istuvad küünlavalgel ja kõik on üdini romantiline, ja siis mees järsku ütleb midagi sellist! :D ( Sellise meela moosinäoga.) Aga muidu, millest ta seda üldse järeldas, et tal väiksem põis on? :D

   • Kadri 21. nov. 2013, 12:51 p.l.

    Käisime rannas ja olime juba mõlemad paar siidrit/õlut joonud. Mina ei tahtnud puu juurde pissile minna ja lõpuks kui koju jõudsime oli ta ikka väga üllatunud, et ma ikka veel suudan olla :D
    Kohmakas selle juures oli veel see, et olime koos tema 4-5 sõbraga, keda ma esimest korda see hetk nägin :D

 29. keiu 23. nov. 2013, 4:42 p.l. Reply

  mu veidraim kompliment, miski purjus tšikk publikust pärast esinemist: “That was great. You’re funny and you can speak English. All other Estonian women must hate you.”

 30. Preili Perks 27. nov. 2013, 6:17 e.l. Reply

  Seda lugedes mul meenus üks lausejupp möödunud ajast. Mu sõbranna H käis muga bändikas tihtipääle kaasas. Ja kui ta sellest sõbrannale T rääkis, siis too oli vastu visanud ( eriti põffilt loomulikult) : “Mulle ei meeldi kuidas Merks laulab. Ta nagu saaks muusikast orgasmi.” Ma nüüd ei teagi siis..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: