saime roboti!

Kui te nüüd mäletate, siis mind sai eelmisel nädalal Ringvaates näha, kus me vaatasime seda ilmaimet, milleks oli isepuhastuv liivakast. Nende kodulehel LITTER-ROBOT on see osa Ringvaatest üleval ka, nii et, kes maha magas, saab siit kaeda.

Ühesõnaga on meil nüüd kodus ka selline imevidin.

robot1

Kurg ei ole sinna veel läinud, aga Joosep tormas seda uudistama kohe, kui see tuppa tassiti.robot2 robot3

Esialgu Joss sinna häda ei teinud, vaid heitis sinna sisse magama. Natuke põõnanud ta vist midagi sinna tegi, sest ma kuulsin, et see masin käis ringi. Ma loodan, et see heli öösel väga pinda ei käi, aga praegu olen ma küll rahul.

Eriti kuna enne kosmoselaeva kohaletoomist tõstsin ma eelmise kassi WC eest ära ja sinna sisse vaadates ja lõhna järgi otsustades oli tegu hoopis Õllesummeri välipeldikuga. Ega ma olen jah laisk kastipuhastaja. Vaesed kassid, loodame, et nüüd on nende elu roosilisem!

Mis teie sellisest imevidinast arvate? Ja lisaks tahtsin ma küsida, et mis liiva teie kasutate?

Rohkem infot sellest uhkest asjast saab nende kodulehelt, mis asub SIIN!

EDIT: Läksin nende kodulehele ja avastasin, et ei ole seal miskit rohkem infot :D Seega jagan siis ise teiega nii palju, kui ma tean.

Sisse käib sinna tavaline kassiliiv, peab olema ainult paakuv. Kui kass seal sees ära käib, siis raskusandur paneb ta 7 minuti pärast keerlema. Siis kukub kõik raskem kraam all olevasse sahtlisse, kus on kilekott. Kilekoti võtad välja ja viskad ära. Olemas. Sinna sobivat kõik kilekotid, ei pea mingi spets teema olema. Masin käib pistikuga seina.

Tagged: , , , , , , , , ,

50 thoughts on “saime roboti!

 1. Liina Kerman 25. nov. 2013, 2:35 p.l. Reply

  Mina tahaks ka sellist. :D Armastan oma kassi väga, kuid ega ei viitsi koguaeg liivakasti rookida ja tihtipeale jääb see pikaks ajaks koristamata, niiet elamises pidevalt mingi ammoniaagisarnane hais :D Ja kui lõpuks koristan, siis alati luban endale, et koristan tihemini :D Aga kasutan liivakristalle. Need paakuvad ei sobi mu kassile, korra proovisime, terve tuba oli sitta täis. :D

  • Mallukas 25. nov. 2013, 2:37 p.l. Reply

   Mu kassid pole ühestki liivast veel keeldunud, aga mõni haiseb minu meelest kiiremini kui teine.

 2. keidy 25. nov. 2013, 2:40 p.l. Reply

  Kift masin jaa ning tahaks isegi sellist :D. Liiv on meil mingi cat’s best. Ja seda on mitu varianti vist, meil rohelise ja punasega pakend :D.

 3. A 25. nov. 2013, 2:41 p.l. Reply

  vau see imevidin on küll kallis :D

 4. Coraline 25. nov. 2013, 2:44 p.l. Reply

  Ainus mittehaisev liiv, mis mind rahuldanud on, on Natusan. Väga hästi paakuv ka.

  • Kaia Kersti 25. nov. 2013, 3:22 p.l. Reply

   Minu kass käis ka selle peal kui linnas elasime. Kusjuures proovisime mingeid odavamaid ka, aga sinna meie pips härra keeldus astumast. Hüppas selle asemel hoopis vanni ja lasi sinna.

 5. Clara 25. nov. 2013, 2:45 p.l. Reply

  Ma ostan rimist sellised kristallid vms (rimi teeb mulle kaartiga alati selle pakkumise ka :D)
  Kassi liiva vahetan u nädalas korra + üldjuhul korjan suurema häda välja, kui avastan, et ta on käinud. Elamine küll ei haise ja kast asub wc poti kõrval.

  • Mallukas 25. nov. 2013, 2:51 p.l. Reply

   Mul on ju kaks suurt isast kassi. kord nädalas puhastades oleks ma vist haisu sisse lämbunud :D

   • Liina Kerman 25. nov. 2013, 3:01 p.l.

    haah, okei, hea kui ma korra kuuski viitsin vahetada. peaks vist selle potipeal käimise komplekti kassile küsida

   • Mallukas 25. nov. 2013, 3:04 p.l.

    Mul see kodus olemas :D

   • Liina Kerman 25. nov. 2013, 3:07 p.l.

    töötab?

   • Mallukas 25. nov. 2013, 3:18 p.l.

    hetkel paistab töötavat :D

 6. Carmen 25. nov. 2013, 2:46 p.l. Reply

  Mina olen kasutanud siiani ainult ÖKO PLUS liiva. Põhjus on lihtne – see ei haise j teadupoolest ju kassidele haisev liiv ei meeldi. Kui kass issib, tekivad sellest pallid, mida on hea kühvliga ära transportida. Ja teadupoolest kassidele ju haisev liiv ei meeldi. Ostsin ükskod Maximast näiteks mingit odavat liiva..esiteks oli seda megaraske tassida, see kaalus reaalselt nagu mingi kümme kilo vähemalt ja teiseks, kui ma selle pommiga koju jõudsin ja kassi liivakasti valasin, läks ta sinna äärde, nuustas seda ja vaatas mulle sellise näoga otsa, et: “Kas sa tõid mulle kellegi vana liiva siia ja arvad, et ma teen ka siia midagi?” :D Aga see robot on küll üks lahe imevidin ja sul on täiega vedanud, et selle kingiks said, elu läheb kindlasti kergemaks :)

  • Päti 25. nov. 2013, 6:41 p.l. Reply

   Soovitan kah 2 kätt püsti cat’s best ökoplus liiva. Sai kõikvõimalikd variandid ära proovitud enne kui otsustasin siis kah selle väga kiidetud ja soovitatud liiva ära proovida. Tagasi hoidiski mind esialgu selle liiva hind, aga tegelikult tuleb see palju odavam välja, sest see lihtsalt ei haise ja ei pea nii tihti vahetama üldse, lihtsalt korjata julgid ja pissikuulid välja ja asi ants.

 7. Liisu 25. nov. 2013, 2:46 p.l. Reply

  Tundub lahe aparatuur, aga kas see puhast liiva liiga palju kaasa ei võta või lähebki sinna kogumiskotti ainult kasutatud liiv?
  Kohutavalt suur (ja kole :D) on see asi muidugi küll, aga kasulik ka.

  Mul selles mõttes on vedanud, mu kassi piss õnneks ei haise.

  • Mallukas 25. nov. 2013, 2:52 p.l. Reply

   välja tuleb sealt ainult see piss ja sitt, mis kass sinna jätnud on. ülejäänud liiv jääb sisse. Ja väga suur ta ei ole, mul enne oli nurgakast ja see aint nats väiksem oli

   • Liisu 25. nov. 2013, 2:54 p.l.

    Tahaks endale ka siis, kui ta nii kobakas ei olegi :D
    Eks tuleb oodata kuni tuleb turule mõni odavam variant, küllap kunagi ikka tuleb.

 8. Gertu Saareli 25. nov. 2013, 2:51 p.l. Reply

  Mina kasutan seda odavat Happy liiva. Kuna mul kolm kassi vahetame me lihtsalt üle päeviti kogu liiva ära. Suht mõtetu neid junne ja pissist liiva sealt eraldi välja urgitseda, sest poole tunni pärast uus junn asemel :D Sellist masinat tahaks endalegi aga nagu ma saatest aru sain siis see maksab rohkem kui mina emapalka saan :D

 9. Keiti 25. nov. 2013, 2:52 p.l. Reply

  Said selle tasuta?

 10. Laura 25. nov. 2013, 2:53 p.l. Reply

  issand, mind häirib juba töötava arvuti heli öösel, mida ma sellega siis veel peale hakkaksin…
  aga meie kiisu käib saepurugraanulite peal. imavad hästi ja ei haise. :)

 11. helene 25. nov. 2013, 2:54 p.l. Reply

  Ma arvan,et selline vidin ei sobi minu vanaema kassile ,sest ta on nii peen harra ,et ta kraabib ilusasti ja korralikult oma junnikestele liiva peale.

  • Mallukas 25. nov. 2013, 2:57 p.l. Reply

   Seal saab ka ju kraapida

 12. laura 25. nov. 2013, 2:58 p.l. Reply

  Tuleme legolasega külla :D?

 13. Sigrid Roosimägi 25. nov. 2013, 3:07 p.l. Reply

  Me kasutame ka kristalle, sest paakuv hakkab minu arust kohe haisema.. kristallid imavad nii haisu kui vedeliku endasse, niiet on mugavam. :P

 14. Ty 25. nov. 2013, 3:18 p.l. Reply

  Me ka vaid kristallide peal. Muidu on nädal ja haiseb – kristallidega kannatab 2-3 isegi ära. Leidsin muide zooplanetits siuksed spets kotid mis kassile liivakasti põhja panna (selle pealmise servaga surud kinni). Palju mugavam on tühjendada – ma kartsin, et kraabib kile katki, aga kui paned liiva7kristalle terve koti korraga (nagu ette nähtud) siis ei kraabi kilet ka lõhki. Usun, et sobiks ka tavaline poekilekott, kuid kardan, et too on hapram… lihtsalt jagan ideed, kuna ise palju rohkem rahul selle tühjendamisega :D

 15. nell 25. nov. 2013, 3:31 p.l. Reply

  Mu kassidel kasutusel ränikristallid, vahetama peab vaid 1x kuus, seega soodne ka. Ei haise ja pakk u 2,5 € soodukaga (kuu ports)

 16. Liisi 25. nov. 2013, 3:32 p.l. Reply

  Meie kasutame valgeid kristalle (ei ole ühte kindlat, vaatame hinna ja pakendi suuruse järgi). Oleme kõiksugu erinevaid versioone proovinud, aga kristallid on raudselt meie lemmikud, kuna need ei haise praktiliselt üldse. Paakuv ta just pole (kui välja arvata kasti põhja tekkivad kollased kuhjad, mida on kerge kühvliga eemaldada), aga samas jätkub teda kauemaks, sest junnid korjame sealt seest lihtsalt välja ja nii ei lähe liiva eriti raisku. Meie isane kass situb peaaegu nagu inimene, seega tema junnid korjame alati võimalikult kohe peale hädategemist välja. Hetkel teeb seda küll mees, kuna mina olen lapseootel ja mul on 9-kuuline kassipeldiku puhastamise vabastus.

  Selle automaatse junnionniga tekkis minul ainult üks vastuoluline tunne, kui Ringvaates teda nägin. Et keskkonnasäästlikust seisukohast tundub mulle väga suure reostamisena nii palju kilekotte kasutada kassijunnide eemaldamiseks. Juhul, kui kilekott peale igat portsu ära visatakse. Või kogud sa sinna rohkem kui ühe portsu? Meil on kassi peldik WC poti kõrval, junnid viskame otse sinna ja veega alla.

  • Mallukas 25. nov. 2013, 3:34 p.l. Reply

   Ma arvan, et seda kotti ei pea ju kohe iga kord ära viskama?

 17. Kizla 25. nov. 2013, 4:12 p.l. Reply

  Mujal maailmas on isepuhastuvad kassiliivakastid juba aastaid levinud. Ma pole kunagi isegi tahtnud sellist “kärakat” endale koju. Põhiline probleem selle keerleva trummliga on see, et see läheb seest mustaks ehk siis kleepuvad kassi väljaheidete jäänused kohtadesse, kust liiv läbi voolab. Tulemuseks on see, et kass hakkab oma häda ajama mujal, kui seda trumlit puhtana ei hoia (robot liivakastide teema käis ka saatest “My cat from hell” läbi, kus seletab väga hästi, mis probleemid võivad selle asjandusega tekkida).

  • Liisu 25. nov. 2013, 4:22 p.l. Reply

   Tegelikult väga hea tähelepanek. Ma varem ei mõelnudki kordagi, et robotit peab ju ka puhastama. :D Kokkuvõttes siis ju tegelikult polegi väga suurt vahet, kas sa koristad tavalist kassi liivakasti või siis robotit (seda on kindlasti keerulisem puhastada), koristama peab niikuinii.

 18. Ave 25. nov. 2013, 5:11 p.l. Reply

  mina kasutan kassiliiva asemel pelletit- odavam kui tava poodidest saepurugraanuleid või tavalist kassidele mõeldud liiva vms osta ja jätkub ka kauemaks.

 19. meow 25. nov. 2013, 6:20 p.l. Reply

  Ostsidki ära? nii äge

  • Kelli 25. nov. 2013, 7:19 p.l. Reply

   jehh, ta ostis.

 20. Maris 25. nov. 2013, 6:40 p.l. Reply

  Koristan igal õhtul päeva jooksul kogunenud kraami välja, siis ei hakka liiv nii kiiresti haisema. Ma ei julgeks kedagi endale küllagi kutsuda, kui kassiliiv koos kogu lisadega kuu aega mul WC nurgas haiseks. Ja oma kallist kassist hakkaks ka kahju. Ise muidu kasutan Nuriko kassiliiva(helesinises pakendis), mida saab Zooplanetist osta. Jäkub päris kauaks, paakub väga hästi, mis on ülimalt tähtis, sest siis on kõvasti kergem koristada. Ma olen muidu päris palju erinevaid liivasid proovinud, aga põhiline probleem ongi see olnud, et piss ei paaku ja koristades laguneb ära ning siis on võimatu pissist liiva koristada.

 21. Egle 25. nov. 2013, 7:14 p.l. Reply

  Wooow… päris uhke! Tark kah, kui sai aru, et kass magab sees, mitte ei ole pirakas laadung välja lastud :D
  Ma vaatan silma järgi, kui junne paljuks läheb, siis vahetan kogu kupatuse, iga päev küll sorteerinud ei ole. Päris pikalt juba kasutan Prisma Rainbow sarja mittepaakuvat liiva, suur kott, normaalse hinnaga ja saab mitu korda sealt vahetuseks panna, ei haise, mingi õrna beebipuudri-taolise lõhnaga on, aga kiisut see ka ei häiri.

 22. Laura 25. nov. 2013, 7:31 p.l. Reply

  Mina soovitan minna piradosesse. võib küll kallis olla, aga nemad teevad vot sellist teemat et anna olla :D tõsiselt hästi oskavad joonistada ja nad teevad kindlasti sulle kõige parema ja omapärasema tätoka. tõsiselt, soovitan :)

 23. Kristi 25. nov. 2013, 8:39 p.l. Reply

  Meie oleme kasutanud kõige rohkem kristalle, aga need jäid kassile mul koguaeg käpa alla kinni ja tassis kõik kohad, neid täis nii et nüüd olen hakanud kasutama jälle täiesti tavalist liiva. Aga mingiaeg nägin reklaami, kus rääkis ka mingisugusest uuest vidinast mis õpetab kassi käima wc potil.. Ja ma täiega tahaks seda katsetada, aga see on laiskuse taha veel kinni jäänud. Igatahes päris naljakas oleks, kui tuleks keegi külla ja wc on kinni, kuna kass istub potil :D Muidu näeb seda siit, kuidas see toimima peaks, kui kedagi huvitab :D http://www.youtube.com/watch?v=FmPwYgB0vvY Tundub jube mugav olevat. Ja maksis kuskil 50 eurot see komplekt. :D

  • Mallukas 25. nov. 2013, 9:05 p.l. Reply

   mul on see komplekt olemas :D

   • Ty 25. nov. 2013, 9:54 p.l.

    palun-palun kirjuta miks ei toiminud. Teist korda mainid, et olemas, aga sheeri kama kah :D

   • Mallukas 25. nov. 2013, 10:01 p.l.

    Ma kirjutasin just Naistelehte sellest artikli :D Aga noh pmst juhtus igast jama aina (remont, jossi aknast alla sadamine) ja ei viitsind jamada :(

   • kristiiip 28. nov. 2013, 8:19 p.l.

    Jaga linki siis kus sa sellest naistelehes seal räägid, :D Tahaks ka teada, mis värk see on kellegi kaudu, kes seda juba katsetanud, siis tean kas on mõtet osta või mitte, :D

 24. Seen 25. nov. 2013, 10:07 p.l. Reply

  Mul oli kassi puhul kasutusel samamoodi kristallid. Äärmiselt mugavad. Kui selle paakuva liivaga pidi minimaalselt iga kahe päeva tagant vahetama liiva, siis kristallidega (junne vahepeal ära korjates) yhe kassiga oli täiesti normaalne KAKS NÄDALAT. Ja ei mingit haisu sealjuures! Haisu isegi vähem kui paakuva liivaga tihti vahetades, sest sellega koguaeg ikka õrn hais tuli. Aga kristallidel mingi hea haisu eemaldav omadus(mingi kõrgem keemia teadus on). Nyyd siin lugedes tundub lausa naljakas, et kunagi sai tihedamini vahetatud. Kahe kassiga sai vahetatud yks kord nädalas ja endiselt ei mingit haisu. Hind on kyll päris palju kallim samas kui arvestada kui palju vähem saab vahetatud ehk tasub ära. Aga jah selle fancy masinaga seda kasutada ei saa. Igatahes väga vahva, et selle masina endale said. Ja su ema õiendab, et blogimine ei tasu ära, kuidas siis ei tasu, sul istub 400 eurot kodus ja kassid situvad sellele. Kui see ei ole rikkus, siis ma ei tea mis on xD.

  Tahtsin veel öelda, et sul on kadestusväärsed põsesarnad! No uskumatu luuehitus.
  Veel tahtsin avaldada kaastunnet hambumuse pärast. Mitte selles mõttes, et omg kui kole, vaid lihtsalt nii kurb on kui inimene ei julge naeratada :(. Mul endal olid ka noorena suured hambusprobleemid, nimelt suu liiga väike, et hambad ära mahuks(selle väikse suu teen ma kyll suure jutuga tasa hihi). Tuli terve ports neid välja tõmmata ja siis veel lisaks breketitega korrigeerida. Ma samamoodi häbenesin neid näidata. Rääkisin pool kinnise suuga ja naeratades olid huuled justkui kinni liimitud. Ja oh see tunne kui lõpuks breketid ja klambrid läinud. Sellest on möödas kuus aastad aga ma ikka ainult naerataks naerataks ja naerataks. See on niiii hea ja vaba tunne. Ja siis on nii kahju sust :(. Ehk kunagi ilmub kuskilt mingi lahendus. Teadus ju areneb ja värki. Keep your hopes up and mood cheery. Yay.

  • Mallukas 25. nov. 2013, 10:21 p.l. Reply

   Tänud heade sõnade eest ja viiendal detsembril on mul muuseas esimene hambaarsti aeg :)

 25. kjhgf 25. nov. 2013, 10:08 p.l. Reply

  arvuti jaoks anud raha, aga mingit debiilset kallist peldikupotti jaksad soetada?

  • Seen 25. nov. 2013, 10:18 p.l. Reply

   No kammoon, kuidas sa aru siis ei saa, et pettis selle raha välja, tegelikult tahtis koguaeg seda liivakasti. Ole normaalne keda see katkine läpakas huvitav kui saab robot liivakasti osta.

   On ikka naljakaid inimesi olemas xD.

   • Mallukas 25. nov. 2013, 10:21 p.l.

    haha. kurat, vahele jäin :((((((

  • Mallukas 25. nov. 2013, 10:21 p.l. Reply

   arvad, et soetasin selle?

 26. Haly 26. nov. 2013, 2:24 e.l. Reply

  Mulle oleks ka hädasti sellist vaja :)
  Meil ka uus kass nüüd majas.. Ja koguni kaks veel :P Niiet kuluks ära..
  Enamuse ajast kasutan seda odavat Happy liiva.

 27. roosasidrun 26. nov. 2013, 10:10 e.l. Reply

  Oot, aga kui kass sees magab – siis ei hakka ringi käima? :D Et mingi kaalupiirang siis, mille ära tunneb?

 28. murulane 9. aug. 2017, 1:41 p.l. Reply

  Lugesin su kassikadumise saagat Kassiabiga. Eile kadus m i n u kassiabi-kass,kes oli mu juures neli aastat…Ei julge nende poole nüüd pöördudagi, tea,kas kiip kassil aitab neil minu jälile saada,ise olen otsinud 24 tundi maja ümbrusest,aga elan magistraali ääres ja kõrgel korrusel,ta ei tule ju koju kuskilt!…
  Liivakastiga teen nii, et püüan paakuvat osta ja kui kass on ära käinud, kallutan kasti ja paakuva osa võtan kühvliga pisikesse kilekotti (leiva-saiakotid kõlbavad) ja prügikasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: